МУАММО ВА ТАКЛИФЛАРНИ ЎРГАНИШ МАҚСАДИДА САЙЁР ҚАБУЛ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Миллий гвардия Наманган вилояти бўйича бошқармасида "Қўриқлаш" бош бошқармаси бошлиғи ўринбосари ҳамда Наманган ҳарбий прокурори иштирокида ходимлар ва уларнинг оила аъзолари учун сайёр қабул ташкил этилди.
Очиқ мулоқотларда дастлаб Миллий гвардия тизимида олиб борилаётган ислоҳотлар, ходимлар учун яратилаётган шарт-шароитлар, имкониятлар хусусида сўз юритилди.
Сайёр қабул давомида 100 нафарга яқин фуқаролардан турли йўналишлар бўйича мурожаатлар келиб тушди.
Ишга жойлашиш, оилавий тадбиркорликни йўлга қўйиш учун кредитлар олиш каби йўналишларда келиб тушган бир қатор муаммолар жойида ечимини топди.
Ўтказиб келинаётган бу каби сайёр қабуллар ходимлар ва уларнинг оила аъзоларини ҳуқуқ ва эркинликлари, қонуний манфаатларини амалга оширишда дуч келган муаммоларини ижобий ҳал этишда, уларни ўйлантираётган, қийнаётган масалаларни жойида бартараф қилишда муҳим аҳамиятга эга эканлиги таъкидланди.
Тадбир сўнгида намунали хизмат қилиб келаётган ходимларнинг оила аъзоларига ташаккурнома ва эсдалик совғалар топширилди.

ОРГАНИЗОВАН ВЫЕЗДНОЙ ПРИЕМ ПО ИЗУЧЕНИЮ ПРОБЛЕМ И ПРЕДЛОЖЕНИЙ
В Управлении Национальной гвардии по Наманганской области с участием заместителя начальника Главного управления «Охраны» и Военного прокурора области организован выездной прием для сотрудников и членов их семей.
В ходе открытых диалогов обсуждены реформы, проводимые в системе Национальной гвардии, а также условия и возможности, созданные для сотрудников.
Кроме того, рассмотрены обращения от более 100 граждан, касающиеся трудоустройства, получения кредитов для открытия семейного бизнеса и др. Некоторые из них решены на месте.
Подобные выездные приемы имеют важное значение в положительном решении проблем, с которыми сталкиваются сотрудники и члены их семей при реализации своих прав и свобод, законных интересов.
В завершение мероприятия членам семей образцовых сотрудников службы вручены благодарственные письма и памятные подарки.