ВАТАНПАРВАРЛИК ТАДБИРИДА ЁШЛАР МИЛЛИЙ СПОРТ ЎЙИНЛАРИДА ЎЗЛАРИНИ СИНАБ КЎРДИЛАР
Бугунги кунда юртимизда аждодларимиздан мерос бўлиб қолган миллий ўйинлар, урф-одат ва қадриятларни ёшлар ўртасида оммалаштириш, мазкур йўналишда уларни фаол жалб этиш ишларига алоҳида эътибор қаратилмоқда. Жумладан, ҳудудларда ўтказилаётган ватанпарварлик тадбирларида бу борадаги ишлар яққол намоён бўлмоқда.
Миллий гвардия Сурхондарё вилояти бўйича бошқармаси, вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда Ёшлар ишлар агентлиги ҳамкорлигида Ангор туманидаги спорт мактабида ташкил этилган навбатдаги тадбирда ҳам оталиққа олинган ёшлар ва умумтаълим мактаблари ўқувчилари фаол иштирок этишди.
Унда Миллий гвардия ходимлари томонидан кўргазмали чиқишлар, Кинология хизматининг вазифалари, махсус жиҳозлар намойиш этилди. Спортнинг камондан отиш ҳамда от устида кураш, от пойгаси каби турлари бўйича мусобақалар уюштирилди. Қорабайир отлари маҳорат мактаби ҳамда Чавандозлар мактабларининг моҳир чавандозлари иштирокида отга миниш, уни эгарлаш бўйича машғулотлар ҳам олиб борилди. Амалий тарзда иштирокчилар ўзларини синаб кўрдилар.

YOUNG PEOPLE HAVE TESTED THEIR STRENGTH IN NATIONAL SPORTS GAMES
Today in our country, special attention is paid to the popularization among young people of national games, traditions and values inherited from our ancestors, as well as the active involvement of the younger generation in regular physical education and sports. In particular, the work in this direction is manifested in the ongoing patriotic events.
For example, the youth assigned to the National Guard, as well as pupils of secondary schools, actively participated in another such event organized in one of the schools of Angor district on the initiative of the National Guard Department for Surkhandarya region, the Directorate of "Protection" and the Agency for Youth Affairs.
The children were presented with demonstrations by employees of the National Guard, a service dog and an employee of the Cynological Service, an exhibition of special equipment. Competitions in such sports as archery, equestrian wrestling and horse racing were also organized. And at the end of the event, experts held master classes in horse riding with the participation of experienced riders of the Karabair Equestrian School and the School of Horsemen, after which absolutely everyone could ride horses and consolidate their knowledge in practice.