ВАТАНПАРВАРЛИК ТАДБИРИДА ЁШЛАР МИЛЛИЙ СПОРТ ЎЙИНЛАРИДА ЎЗЛАРИНИ СИНАБ КЎРДИЛАР
Бугунги кунда юртимизда аждодларимиздан мерос бўлиб қолган миллий ўйинлар, урф-одат ва қадриятларни ёшлар ўртасида оммалаштириш, мазкур йўналишда уларни фаол жалб этиш ишларига алоҳида эътибор қаратилмоқда. Жумладан, ҳудудларда ўтказилаётган ватанпарварлик тадбирларида бу борадаги ишлар яққол намоён бўлмоқда.
Миллий гвардия Сурхондарё вилояти бўйича бошқармаси, вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда Ёшлар ишлар агентлиги ҳамкорлигида Ангор туманидаги спорт мактабида ташкил этилган навбатдаги тадбирда ҳам оталиққа олинган ёшлар ва умумтаълим мактаблари ўқувчилари фаол иштирок этишди.
Унда Миллий гвардия ходимлари томонидан кўргазмали чиқишлар, Кинология хизматининг вазифалари, махсус жиҳозлар намойиш этилди. Спортнинг камондан отиш ҳамда от устида кураш, от пойгаси каби турлари бўйича мусобақалар уюштирилди. Қорабайир отлари маҳорат мактаби ҳамда Чавандозлар мактабларининг моҳир чавандозлари иштирокида отга миниш, уни эгарлаш бўйича машғулотлар ҳам олиб борилди. Амалий тарзда иштирокчилар ўзларини синаб кўрдилар.

МОЛОДЕЖЬ ПРОВЕРИЛА СВОИ СИЛЫ В НАЦИОНАЛЬНЫХ СПОРТИВНЫХ ИГРАХ
Сегодня в нашей стране особое внимание уделяется популяризации среди молодежи национальных игр, традиций и ценностей, унаследованных от наших предков, а также активному вовлечению подрастающего поколения в регулярные занятия физической культурой и спортом. В частности, работа в этом направлении проявляется в проводимых патриотических мероприятиях.
Так, например, в очередном таком мероприятии, организованном в одной из школ Ангорского района по инициативе Управления Национальной гвардии по Сурхандарьинской области, Управления «Охраны» и Агентства по делам молодежи, приняли активное участие молодежь, закрепленная за Национальной гвардией, а также учащиеся общеобразовательных школ.
Вниманию ребят представили демонстрационные выступления сотрудников Национальной гвардии, служебной собаки и сотрудника Кинологической службы, выставку специальной техники. Также были организованы соревнования по таким видам спорта, как стрельба из лука, конная борьба и скачки. А в завершение мероприятия специалисты провели мастер-классы по верховой езде с участием опытных наездников Карабаирской школы конного мастерства и Школы наездников, после чего абсолютно каждый желающий смог оседлать скакунов и закрепить полученные знания на практике.