Минтақавий ўқув марказларида ички ишлар органлари ходимларидан иборат навбатдаги битирувчиларга тантанали сертификатларни топшириш маросимлари бўлиб ўтди
Куни кеча Қўриқлаш Департаментининг минтақавий ўқув марказларида бошланғич тайёрлаш бўйича ўқув йиғинларида иштирок этган ички ишлар органлари ходимларидан иборат навбатдаги битирувчиларга тантанали сертификатларни топшириш маросимлари бўлиб ўтди.
Тадбирларда юртга садоқат, қонунларга ҳурмат ва Ватанга фидойилик руҳида қасамёд қилинган бўлиб, тингловчиларнинг келажакдаги хизмат фаолиятига муҳим қадам бўлди.
Маросимлар якунида эса марказ раҳбарияти ва масъуллари кириш сўзлари билан очиб, тингловчиларни қасамёд қабул қилганликлари билан табриклаб, уларга сиҳат-саломатлик, келгуси хизмат фаолияти давомида, олиб бораётган шарафли ишларида улкан зафарлар тиладилар.
Шундан сўнг ўқув курсларини муваффақиятли тамомлаган битирувчиларга тантанали равишда сертификатлар топширилди.

В региональных учебных центрах состоялись торжественные церемонии вручения сертификатов очередным выпускникам из числа сотрудников органов внутренних дел
На днях в региональных учебных центрах Департамента охраны состоялись торжественные церемонии вручения сертификатов очередным выпускникам, состоящим из сотрудников органов внутренних дел, участвовавших в учебных сборах по начальной подготовке.
Присягу приняли слушатели, успешно завершившие учебные сборы по начальной подготовке. В своих торжественных клятвах они подтвердили верность Родине, уважение к законам и готовность служить на благо государства. Это событие стало важнейшим этапом в профессиональном становлении будущих сотрудников.
Церемонии завершились торжественной частью, в ходе которой руководство и ответственные лица центра выступили с приветственными словами. Они поздравили слушателей с принятием присяги, пожелали им крепкого здоровья и успехов в дальнейшей службе.
Выпускникам, успешно прошедшим обучение, были торжественно вручены сертификаты об окончании курсов. Этот документ стал символом начала их профессионального пути в системе органов внутренних дел.