ОБЪЕКТЛАР ХАВФСИЗЛИГИ БОРАСИДАГИ ТАРҒИБОТ ТАДБИРЛАРИ ДАВОМ ЭТМОҚДА
Жисмоний ва юридик шахсларнинг мол-мулклари хавфсизлигини таъминлаш борасида Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси ва унинг ҳудудий бўлинмалари ходимлари томонидан фуқароларимиз хонадонлари, бозор ва савдо марказлари ҳамда дорихоналарда тарғибот тадбирлари олиб борилмоқда.
Навбатдаги ташкил этилган тадбирлар давомида Тошкент, Қашқадарё, Самарқанд ҳамда Сирдарё вилоятлари "Қўриқлаш" бошқармалари ходимлари томонидан маҳаллаларда яшовчи фуқароларга "Қўриқлаш" хизматининг афзалликлари, хизмат кўрсатиш турлари, тарифлари, яратилаётган имкониятлар ва соҳада ҳозирги кунда фойдаланилаётган замонавий технологиялар ҳамда ойлик тўловлар ҳақида маълумотлар берилди.
Шу билан бирга фуқаролар хонадонлари, ижтимоий хизмат кўрсатувчи савдо дўконларига ўрнатиб берилаётган огоҳлантирилувчи хабар берувчи ускуналарни ўрнатиш бундай замонавий техникалар турли хил жиноятлар ва ўғирликларнинг сонининг камайиши, аҳоли хотиржамлигини таъминлашга хизмат қилиши таъкидланди.
Якунда ўз хонадонларини ва тадбиркорлик объектларини қўриққа топшириш истагини билдирган фуқаролардан белгиланган тартибда аризалар қабул қилинди. Бу каби ишлар республикамизнинг барча ҳудудларида давом этмоқда.

МЕРОПРИЯТИЯ, НАЦЕЛЕННЫЕ НА ОБЕСПЕЧЕНИЕ БЕЗОПАСНОСТИ ОБЪЕКТОВ ГРАЖДАН, ПРОДОЛЖАЮТСЯ
Главное управление «Охраны» Национальной гвардии и его региональные подразделения организуют мероприятия в махаллях, на рынках, в торговых центрах и аптеках с целью обеспечения неприкосновенности имущества физических и юридических лиц.
Так, в ходе очередных таких мероприятий сотрудники управлений «Охраны» Ташкентской, Кашкадарьинской, Самаркандской и Сырдарьинской областей проинформировали граждан о преимуществах службы «Охрана», видах услуг, тарифах, предоставляемых возможностях, современных охранных технологиях, используемых в настоящее время службой, а также о ежемесячных платах.
Подчеркнуто, что средства охранной сигнализации способствуют снижению количества преступлений и краж, а также обеспечению спокойствия населения.
В завершении приняты заявления граждан, изъявивших желание доверить свои дома и хозяйственные объекты службе «Охрана». Подобные мероприятия продолжаются во всех регионах нашей республики.