ОБЪЕКТЛАР ХАВФСИЗЛИГИ БОРАСИДАГИ ТАРҒИБОТ ТАДБИРЛАРИ ДАВОМ ЭТМОҚДА
Жисмоний ва юридик шахсларнинг мол-мулклари хавфсизлигини таъминлаш борасида Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси ва унинг ҳудудий бўлинмалари ходимлари томонидан фуқароларимиз хонадонлари, бозор ва савдо марказлари ҳамда дорихоналарда тарғибот тадбирлари олиб борилмоқда.
Навбатдаги ташкил этилган тадбирлар давомида Тошкент, Қашқадарё, Самарқанд ҳамда Сирдарё вилоятлари "Қўриқлаш" бошқармалари ходимлари томонидан маҳаллаларда яшовчи фуқароларга "Қўриқлаш" хизматининг афзалликлари, хизмат кўрсатиш турлари, тарифлари, яратилаётган имкониятлар ва соҳада ҳозирги кунда фойдаланилаётган замонавий технологиялар ҳамда ойлик тўловлар ҳақида маълумотлар берилди.
Шу билан бирга фуқаролар хонадонлари, ижтимоий хизмат кўрсатувчи савдо дўконларига ўрнатиб берилаётган огоҳлантирилувчи хабар берувчи ускуналарни ўрнатиш бундай замонавий техникалар турли хил жиноятлар ва ўғирликларнинг сонининг камайиши, аҳоли хотиржамлигини таъминлашга хизмат қилиши таъкидланди.
Якунда ўз хонадонларини ва тадбиркорлик объектларини қўриққа топшириш истагини билдирган фуқаролардан белгиланган тартибда аризалар қабул қилинди. Бу каби ишлар республикамизнинг барча ҳудудларида давом этмоқда.

ACTIVITIES AIMED AT ENSURING THE SAFETY OF CITIZENSʼ FACILITIES ARE CONTINUING
The Main Directorate of "Protection" of the National Guard and its regional divisions organize events in mahallas, markets, shopping malls and pharmacies in order to ensure the inviolability of the property of individuals and legal entities.
So, during regular such events, employees of the Directorates of "Protection" of Tashkent, Samarkand and Syrdarya regions informed citizens about the advantages of the "Protection" service, types of services, tariffs, opportunities provided, modern security technologies currently used by the service, as well as monthly fees.
It was emphasized that security alarm systems contribute to reducing the number of crimes and thefts, as well as ensuring the peace of mind of the population.
In conclusion, applications from citizens who expressed a desire to entrust their homes and household facilities to the Security service were accepted. Similar events are continuing in all regions of our republic.