ТАРҒИБОТ ТАДБИРЛАРИ ИЗЧИЛЛИК БИЛАН ДАВОМ ЭТМОҚДА
Республикамиз бўйлаб ўғирлик ва бошқа турдаги ҳуқуқбузарликларни олдини олишда "Қўриқлаш" бош бошқармасининг хизмат турлари асосий омил бўлиб хизмат қилмоқда. Бу борада ҳудудларда жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, жисмоний ва юридик шахсларнинг мол-мулкларини ишончли қўриқлашни таъминлашда замонавий қўриқлаш сигнализация ускуналаридан фойдаланишни тарғиб қилиш мақсадида ўтказилган тарғибот тадбирлари давомида фуқароларга "Қўриқлаш" хизмати турлари афзалликларидан фойдаланиш, соҳага киритилаётган ўзгартиришлар ва яратилаётган қулайликлар борасида тушунчалар берилмоқда.
Бу каби навбатдаги тадбирлар Тошкент шаҳри, Қашқадарё ҳамда Хоразм вилоятлари "Қўриқлаш" бошқармалари ходимлари томонидан шаҳар-туманлардаги маҳаллаларда фуқаролар иштирокида ўтказилди. Унда жиноят тушунчаси, жиноятларни таснифлаш, жиноятчиликни олдини олишда замонавий қўриқлаш технологиялари билан иншоот ва фуқаролар хонадонларини жиҳозлаш ва техник қўриқловга олиш орқали фуқароларнинг мол-мулкларини жиноий тажовуздан ҳимоя қилиш таклифи берилиб, ушбу технологияларни қандай ишлаши ва улардан самарали фойдаланиш усуллари иншоот ва фуқаро хонадонларини техник қўриқлаш марказлари орқали қўриқловини амалга оширилиши юзасидан тушунтиришлар олиб борилди.
Якунда ўз хонадонларини ва тадбиркорлик объектларини қўриққа топшириш истагини билдирган фуқаролардан белгиланган тартибда аризалар қабул қилинди. Бу каби тарғибот тадбирлари республикамизнинг барча ҳудудларда ташкил этилмоқда.

ACTIVITIES AIMED AT INFORMING CITIZENS ABOUT SECURITY SERVICES ARE CONTINUING
The Main Directorate of "Protection" makes a significant contribution to the suppression of various types of crimes in our republic. Citizens are regularly informed about the benefits of security services, changes and innovations in legislation, as well as about the modern equipment used to prevent crimes and violations of the rule of law, to ensure reliable protection of the property of individuals and legal entities. In this regard, employees of the directorates of "Protection" of Tashkent city, Kashkadarya and Khorezm regions organized regular awareness-raising events with the participation of citizens.
During the events, the staff spoke about the concept and classifications of crime, responsibility for committing crimes, in particular, for bribery, fraud, embezzlement and theft. After that, the specialists informed the citizens and business entities about the types and tariffs of "Protection" services, modern security equipment and the principles of their operation.
At the end, applications from citizens who expressed a desire to entrust their homes and property to the "Protection" service were issued. Similar events are organized in all regions of our republic.