ЁШЛАРДА ҲАРБИЙ-ВАТАНПАРВАРЛИК РУҲИНИ ОШИРИШГА ҚАРАТИЛГАН ТАДБИР
Ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ўтказиш, улар орасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш ҳамда ватанпарварлик руҳида тарбиялаш мақсадида Миллий гвардия Сирдарё вилояти бўйича бошқармаси ва "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан, шунингдек масъул идоралар билан ҳамкорликда ҳарбий-ватанпарварлик ҳамда спорт тадбирлари ташкил этилди.
Боёвут тумани Ихтисослаштирилган мактабининг юқори синф ўқувчилари иштирокида ўтказилган тадбирлар аввалида мутахассислар томонидан Миллий гвардия ходимлари учун яратилаётган шароитлар, ходимларнинг хизмат олиб бориш тартиби ҳамда соҳада олиб борилаётган ислоҳотлар билан яқиндан таништирилди. Шунингдек, ёшларга ватанпарварлик, миллий армиямизга жисмонан бақувват ва маънан етук ёшлар зарурлиги, ҳарбий хизмат ҳар бир Ўзбекистон фуқароси учун муқаддас бурч экани ҳақидаги тушунчалар берилди.
Тадбирлар доирасида шахмат-шашка, стол тенниси ҳамда арқон тортиш бўйича беллашувлар уюштирилди. Бу эса ёшлар ўртасида дўстлик ва ҳамжиҳатликни мустаҳкамлашга хизмат қилди.

МЕРОПРИЯТИЕ, НАПРАВЛЕННОЕ НА ПОВЫШЕНИЕ ПАТРИОТИЧЕСКОГО ДУХА МОЛОДЕЖИ
В целях проведения свободного времени молодежи с пользой, пропаганды здорового образа жизни и воспитания подрастающего поколения в духе патриотизма Управлением Национальной гвардии по Сырдарьинской области и Управлением «Охраны» во взаимодействии с ответственными организациями проведены военно-патриотические и спортивные мероприятия.
В ходе мероприятий, прошедших с участием старшеклассников специализированной школы Баяутского района, специалисты подробно ознакомили ребят с условиями, созданными для сотрудников Национальной гвардии, порядком прохождения сотрудниками службы и их обязанностями, а также реформами, проводимыми в сфере. Кроме того, даны понятия о патриотизме, о важности физически крепкой и духовно зрелой молодежи для нашей национальной армии. Также подчеркнуто, что военная служба является священным долгом для каждого гражданина Узбекистана.
В рамках мероприятий также состоялись состязания по шахматам, шашкам, настольному теннису и перетягиванию каната. Это послужило укреплению дружбы и солидарности среди молодежи.