ЁШЛАРДА ҲАРБИЙ-ВАТАНПАРВАРЛИК РУҲИНИ ОШИРИШГА ҚАРАТИЛГАН ТАДБИР
Ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ўтказиш, улар орасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш ҳамда ватанпарварлик руҳида тарбиялаш мақсадида Миллий гвардия Сирдарё вилояти бўйича бошқармаси ва "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан, шунингдек масъул идоралар билан ҳамкорликда ҳарбий-ватанпарварлик ҳамда спорт тадбирлари ташкил этилди.
Боёвут тумани Ихтисослаштирилган мактабининг юқори синф ўқувчилари иштирокида ўтказилган тадбирлар аввалида мутахассислар томонидан Миллий гвардия ходимлари учун яратилаётган шароитлар, ходимларнинг хизмат олиб бориш тартиби ҳамда соҳада олиб борилаётган ислоҳотлар билан яқиндан таништирилди. Шунингдек, ёшларга ватанпарварлик, миллий армиямизга жисмонан бақувват ва маънан етук ёшлар зарурлиги, ҳарбий хизмат ҳар бир Ўзбекистон фуқароси учун муқаддас бурч экани ҳақидаги тушунчалар берилди.
Тадбирлар доирасида шахмат-шашка, стол тенниси ҳамда арқон тортиш бўйича беллашувлар уюштирилди. Бу эса ёшлар ўртасида дўстлик ва ҳамжиҳатликни мустаҳкамлашга хизмат қилди.

AN EVENT AIMED AT RAISING THE PATRIOTIC SPIRIT OF YOUNG PEOPLE
In order to spend the free time of young people with benefit, promote a healthy lifestyle and educate the younger generation in the spirit of patriotism, the National Guard Department for Syrdarya region and the Directorate of Protection, in cooperation with responsible organizations, conducted military-patriotic and sports events.
During the events held with the participation of high school students of the specialized school of the Bayautsky district, experts familiarized the children in detail with the conditions created for National Guard personnel, the procedure for service personnel and their duties, as well as the reforms carried out in the field. In addition, the concepts of patriotism, the importance of physically strong and spiritually mature youth for our national army are given. It was also emphasized that military service is a sacred duty for every citizen of Uzbekistan.
Competitions in chess, checkers, table tennis and tug of war were also held as part of the events. This served to strengthen friendship and solidarity among young people.