МЕДИАМАКОНДА ИШОНЧЛИ МАНБАЛАРИ САРАЛАШНИ ТАКОМИЛЛАШТИРИШ МАҚСАДИДА МУЛОҚОТЛАР ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Миллий гвардия Қашқадарё вилояти бўйича бошқармасида ҳарбий хизматчи ва вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ходимларининг ахлоқий, руҳий тайёргарлигини мустаҳкамлаш, уларнинг эмоционал ҳолатларини барқарорлаштириш мақсадида учрашув ташкил этилди.
Тинчлик посбонларининг психологик ҳолатини чуқур ўрганиш мақсадида ташкил этилган мулоқотларда ҳозирги мураккаб глобаллашув жараёнида ахборот хуружига қарши мустаҳкам иммунитетни шакллантирган ҳолда турли манбаларда тарқатилаётган маълумотларни фақат ишончли манбалардан фойдаланган ҳолатда олиш мумкинлигини унутмаслик таъкидланди.
Шунингдек, норасмий маълумотларни тарқатишдан олдин унинг ишончлигини текшириш, билиб билмай турли хабарларни медиамаконда тарқатиб юбормаслик каби муҳим жиҳатлар ҳақида сўз борди.
Айниқса, мураккаб вазиятларга баҳо берилаётган пайтда нейтрал позицияни сақлаб қолиш, ахборотларнинг аниқлиги ҳамда ишончлилигига амин бўлган ҳолатда ўқувчига тақдим қилиш лозимлиги тушунтирилди.
Сўз олганлар Ватан ҳимоячиларининг руҳий барқарорлигини янада мустаҳкамлашда нималарга аҳамият қаратиш лозимлигини қайд этилди.

ОРГАНИЗОВАНЫ ДИАЛОГИ С ЦЕЛЬЮ СОВЕРШЕНСТВОВАНИЯ ОТБОРА НАДЕЖНЫХ ИСТОЧНИКОВ В МЕДИАПРОСТРАНСТВЕ
В Управлении Национальной гвардии по Кашкадарьинской области организовано заседание с целью укрепления морально-духовного состояния военнослужащих, а также сотрудников областного управления «Охраны».
В диалогах, организованных с целью углубленного изучения психологического состояния военнослужащих и сотрудников, отмечена важность использования надежных источников, формирования стойкого иммунитета против информационных атак в нынешний сложный процесс глобализации.
Кроме того, говорилось и о таких важных аспектах, как проверка достоверности информации перед ее распространением, недопущение распространения различных сообщений в медиапространстве.
Подчеркнута необходимость сохранения нейтральной позиции при оценке особо сложных ситуаций.
В завершение заседания выступившие с речью отметили, на что следует обращать внимание в дальнейшем укреплении психологической устойчивости.