МАКТАБ ЎҚУВЧИЛАРИ ЎРТАСИДА ҲАРБИЙ-ВАТАНПАРВАРЛИК ТАДБИРЛАРИ
Ёшларни ҳарбий-ватанпарварлик, юксак маънавий-ахлоқий қадриятлар рухида тарбиялаш, уларнинг онгига тинчлик ва тотувликни куз корачигидек асраб-авайлаш, эзгулик ғояларини сингдириш, тарбияда бўшлик юзага келишига йўл қўймаслик ҳозирги куннинг энг муҳим ва устувор вазифаларидан бўлиб келмоқда.
Бу борадаги амалий ишлар доирасида куни кеча Миллий гвардия Тошкент минтақавий ўқув марказида "Баркамол авлод" болалар мактаби ўқувчилари учун очиқ эшиклар куни ўтказилди.
Ташриф давомида ўқувчилар марказнинг фаолияти, Миллий гвардия ва ходимлари томонидан хизматда фойдаланиб келинаётган махсус восита ва қуроллар, уларни ишлатиш тартиб-қоидалари, соҳа ходимларининг халқимиз тинчлиги, фуқароларимизнинг хавфсизлигини таъминлашда амалга ошириб келаётган масъулиятли вазифалари шунингдек, марказда ташкил этилган спорт тўгараклари билан яқиндан таништирилди.
Тадбир, марказ тингловчиларининг навбатдаги ўқув йиғини тантанали битируви маросимига уланиб, унда тингловчиларга сертификатлар топширилди.
Шунингдек, мазкур тадбирда иштирок этган ўқувчиларга Миллий гвардия Фахрий қоровул взводи ҳамда Намунали-кўргазмали оркестр жамоасининг мусиқий чиқиши намойиш этилиб, ёшлар қалбида ватанпарварлик туйғуларининг янада юксалиши, аждодларга муносиб авлод бўлиш, уларнинг ибратли ҳаёт йўлидан намуна олиш, эгаллаётган билим ва салоҳиятларини юртимизнинг тинчлиги, гуллаб яшнаши ва янада тараққий этиши йўлида сарф этишлари етказилди.

ВОЕННО-ПАТРИОТИЧЕСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ СРЕДИ ШКОЛЬНИКОВ
Воспитание молодежи в духе военного-патриотизма, высоких духовно-нравственных ценностей, а также привитие идеалов добра в их сознаниях и предупреждение пробелов в образовании являются одними из важнейших и приоритетных задач современности.
В связи с этим на днях в Ташкентском региональном учебном центре Национальной гвардии состоялся день открытых дверей для учащихся детской школы «Баркамол авлод».
В ходе визита ребята подробно ознакомлены с деятельностью центра, специальными средствами и оружием, используемыми сотрудниками Национальной гвардии, порядком их применения, ответственными задачами сотрудников по обеспечению спокойствия и безопасности граждан, а также спортивных клубов в центре.
В рамках мероприятия состоялся и торжественный выпуск слушателей центра.
Кроме того, вниманию школьников, принявших активное участие в данном мероприятии, представили музыкальное выступление взвода почетного караула Национальной гвардии и коллектива «Образцово-демонстрационного оркестра», что еще больше усилило чувство патриотизма в сердцах молодежи. Подобные мероприятия воспитывают поколение, достойное предков, учат использовать знания и потенциал во имя мира и процветания нашей страны.