МАИШИЙ ХИЗМАТ КЎРСАТИШ ОБЪЕКТЛАРИНИНГ ИШОНЧЛИ ҲИМОЯСИ ТАЪМИНЛАНМОҚДА
Жиззах вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси Мониторинг маркази ҳамда Зафаробод туман "Қўриқлаш" бўлими томонидан тумандаги криминоген вазияти оғир маҳаллалардаги савдо шахобчаларида "Қўриқлаш" хизмати афзалликлари юзасидан тарғибот тадбирлари ўтказилди.
Маълумот ўрнида шуни айтиб ўтиш жоизки, туман "Қўриқлаш" бўлимида техник қўриқлаш маркази ташкил қилинганлигига ҳали кўп бўлмаган бўлсада, туманда давлат рўйхатидан ўтган савдо шахобчалари ва хизмат кўрсатиш марказларининг 65 фоизи марказ томонидан қўриқловга олинган бўлиб, уларнинг бугунги кунда ишончли қўриқлови таъминланмоқда.
Куни кеча хам ўтказилган тарғибот тадбирларида тадбиркорларга қўриқлаш турлари ва афзалликлари, хизмат кўрсатиш тарифлари хусусида тушунтириш ишлари олиб борилиб, савдо шахобчаларини қўриқловга топшириш истагида бўлган фуқароларга зарурий тавсиялар берилиб, бир нечта объектлар янгидан қўриқловга олинди.

RELIABLE PROTECTION OF HOUSEHOLD FACILITIES IS PROVIDED
The Monitoring Center of the Directorate of "Protection" of Jizzakh region, together with the department of "Protection" of Zafarabad district, organized information and explanatory events on the advantages of the services of the "Protection" at retail outlets located in mahallas with a criminogenic situation.
It is worth noting that despite the absence of a technical protection point in the department, 65% of state-registered retail branches and service centers in the district are under reliable protection of the service.
During the events held the other day, employees informed entrepreneurs about the types and benefits of the service, tariffs for services, and also gave the necessary recommendations to citizens who want to transfer their stores under protection. Along with this, several objects have been re-taken under protection.