ЁЗГИ ТАЪТИЛ МАРОҚЛИ ЎТМОҚДА
Бугунги кунда ёш авлодни ижтимоий қўллаб-қувватлаш ва ҳар томонлама етук, баркамол қилиб тарбиялаш, бўш вақтларини мазмунли ўтказиш, ёшлар бандлигини таъминлаш мақсадида ютимизда тизимли ҳамда самарали чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Жумладан, болалар оромгоҳларида дам олаётган ёшлар учун ватанпарварлик, кўнгилочар ва спорт тадбирлари давом этмоқда. Бу каби тадбирларнинг навбатдагилари Тошкент, Самарқанд ва Фарғона вилоятлари "Қўриқлаш" бошқармалари ходимлари ҳамда ҳамкор ташкилотлар билан биргаликда ўтказилди.
Ҳарбий хизматчи ва ходимлар томонидан чиройли кўргазмали ва мусиқий чиқишлари тақдим этилиб, замонавий ҳарбий қурол-аслаҳа кўргазмалари намойиш этилди. Шундан сўнг камондан отиш, шахмат, стол тенниси турлари бўйича маҳорат дарслари ўтказилди.

ЛЕТНИЕ КАНИКУЛЫ ПОЛНЫ ВЕСЕЛЬЯ
Сегодня в нашей стране реализуются системные и эффективные меры по социальной поддержке молодого поколения, формированию духовно развитого и физически здорового поколения, проведению с пользой свободного времени, а также обеспечению занятости молодежи.
В частности, в детских лагерях организуются патриотические, развлекательные и спортивные мероприятия для мальчишек и девчонок. Очередные подобные мероприятия проведены сотрудниками Управлений «Охраны» Ташкентской, Самаркандской и Ферганской областей совместно с партнерскими организациями.
Так, в рамках мероприятий военнослужащие и сотрудники представили вниманию детей показательные выступления, музыкальные представления, выставки военной техники. А в завершении мероприятий провели мастер-классы по стрельбе из лука, футболу, шахматам, шашкам и настольному теннису.