"КОРРУПЦИЯ – ЖАМИЯТ КУШАНДАСИ" МАВЗУСИДА ЙИҒИЛИШ БЎЛИБ ЎТДИ
Миллий гвардия тизимларида коррупцион ҳолатларнинг олдини олиш ва содир этилишига имкон берган шарт-шароитларни бартараф этиш мақсадида бир қатор тизимли ишлар амалга оширилиб келинмоқда.
Ана шундай тизимли ишлардан бири Хоразм, Жиззах, Сирдарё, Навоий вилоят “Қўриқлаш” бошқармалари ва уларнинг ҳудудий шаҳар-туман “Қўриқлаш” бўлимларида хизмат олиб бораётган шахсий таркиб иштирокида видеоселектор тарзида "Коррупция – жамият кушандаси" мавзусидаги йиғилиш ўтқазилди.
Унда вилоят "Қўриқлаш" бошқармалари раҳбарияти ва шахсий хавфсизлик бўлимлари, ҳамда вилоят Ички ишлар бошқармалари масъул ходимлари иштирок этиб, улар томонидан шахсий таркибга коррупция – бу ҳозирги вақтда долзарб муаммолардан бири эканлиги, уни келиб чиқиш сабаблари бўйича тушунтириш ишларини олиб боришди.
Тадбир давомида бугунги кунда ходимлар томонидан йўл қўйилаётган камчиликлар, ушбу камчиликларни келтириб чиқарувчи омилларга бирма-бир тўхталиб, фаолият давомида хатоликларга йўл қўйган ходимлар танқидий муҳокама қилинди.
Шундан сўнг бугунги кунда коррупция ҳолатлари бўйича турли соҳаларда ва ушбу соҳада қўпол хатоларда йўл қўйган ҳарбий хизматчи ва ходимларга нисбатан кўрилган чоралар акс этган видеороликлар намойиш этилди.
Шунингдек, йиғилиш сўнгида ходимларнинг ҳуқуқий билимларини мунтазам ошириб бориш, қонунчиликдаги ўзгаришлардан хабардор этиш масаласига ҳам эътибор қаратилиб, юртимиздаги тинчлик ва осойишталикни сақлаш энг олий бурч эканлиги яна бир бор тушунтириб ўтилди.

A MEETING WAS HELD ON THE TOPIC "CORRUPTION IS AN OBSTACLE TO THE DEVELOPMENT OF SOCIETY"
Today, a number of fruitful works are being carried out to prevent and eliminate conditions that allow corruption to occur in the National Guard systems.
A vivid example of one of these works is a video conference session on the topic "Corruption is an obstacle to the development of society" with the participation of personnel of the directorates of "Protection" of Khorezm, Jizzakh, Syrdarya, Navoi regions, as well as city and district departments of "Protection".
The leadership of regional departments and departments of their own security, as well as responsible employees of regional departments of internal affairs took part. The specialists explained to the personnel that corruption is one of the urgent problems, and also told about the reasons for its occurrence.
During the event, the shortcomings and mistakes made by employees, as well as the factors causing them, were also discussed.
Then they presented video clips about measures against military personnel and employees who made gross mistakes or became participants in corruption offenses.
At the end of the meeting, special attention was paid to the issue of regularly improving the legal knowledge of employees, informing them about changes and innovations in legislation. It was emphasized that the preservation of peace and tranquility in our country is the highest duty.