"КОНСТИТУЦИЯ – ЭРКИН ВА ФАРОВОН ҲАЁТ ГАРОВИ"
Ходимларнинг интеллектуал салоҳиятини ошириш, уларнинг мантиқий фикрлаш доираларини кенгайтириш ҳамда бўш вақтларини мазмунли ўтказиш мақсадида тизимли ишлар амалга оширилмоқда.
Жумладан, Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг 32 йиллиги муносабати билан Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармасида ҳарбий хизматчи ва ходимлари иштирокида “Заковат” интеллектуал ўйинлари ташкил этилди.
Иштирокчилар турли саволларга тезкор жавоб қайтариб, билим ва иқтидорларини намойиш этишди. Баҳслар қизиқарли ҳамда дўстона рақобат руҳида ўтганидан иштирокчиларнинг ҳар бир шарт бўйича пухта тайёргарлик кўргани, уларнинг соҳага оид янги қабул қилинаётган норматив-ҳуқуқий ҳужжатларнинг мазмун ва моҳиятидан яхши хабардор эканлигини англаш мумкин. Интеллектуал ўйинлари якунида ғолибларга ташкилотчилар томонидан диплом ҳамда эсдалик совғалари топширилди. Бундан ташқари "Энг яхши жамоа” ҳамда “Энг фаол иштирокчилар” номинациялари бўйича ҳам совриндорлар тақдирланди.
Бу каби "Заковат" ўйинлари ёш ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг интеллектуал ва професcионал билим даражаси ҳамда маънавий-ахлоқий савиясини ошириш борасидаги аҳамияти жуда муҳимдир.

"THE CONSTITUTION IS A GUARANTEE OF A FREE AND PROSPEROUS LIFE"
To date, systematic work is underway to increase the intellectual potential of employees, expand their worldview and spend their free time usefully.
In particular, on the occasion of the 32nd anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, intellectual games "Zakovat" with the participation of military personnel and employees were held in the National Guard Department for Andijan region.
During the games, each participant demonstrated their knowledge. It was clear that the participants had carefully prepared for each condition. According to the results of the intellectual games, the winners and prize-winners were awarded diplomas and memorable gifts.
Such intellectual games "Zakovat" are of great importance in improving the intellectual and professional knowledge and moral level of military personnel and employees.