КОНСТИТУЦИЯ – ЭРКИН ВА ФАРОВОН ҲАЁТ ГАРОВИ
Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг қабул қилинганлигининг 32 йиллиги муносабати билан Миллий гвардия Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида 1-сонли умумий ўрта таълим мактаби ўқувчилари учун "Конституция – эркин ва фаровон ҳаёт гарови" шиори остида очиқ эшиклар куни ташкил этилди.
Ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ўтказиш, соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, уларни ватанпарварлик руҳида тарбиялашга йўналтирилган тадбир аввалида, иштирокчиларга ватанпарварлик, миллий армиямизга жисмонан бақувват ва маънан етук ёшлар зарурлиги, ҳарбий хизмат ҳар бир Ўзбекистон фуқароси учун муқаддас бурч экани ҳақидаги тушунчалар берилди.
Кун тартибига мувофиқ ёшлар, мутахассислар томонидан қўриқлаш хизматида яратилаётган шароитлар, ходимларнинг хизмат олиб бориш тартиби ҳамда соҳада олиб борилаётган ислоҳотлар билан яқиндан таништирилди. Бундан ташқари, ўқувчилар бошқармада яратилган шароитлар, хизмат ҳамда ўқув хоналари билан яқиндан танишиб чиқдилар.
Шундан сўнг, камондан отиш бўйича ташкилланган машғулотда ўқувчилар ўз маҳоратларини ошириш имконига эга бўлдилар. Тадбир якунида Фарғона давлат музейига саёҳат уюштирилди.

THE CONSTITUTION IS A GUARANTEE OF A FREE AND PROSPEROUS LIFE
On the occasion of the 32nd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, an open day for pupils of secondary school № 1 under the slogan "The Constitution is a guarantee of a free and prosperous life" was held in the Directorate of "Protection" of the National Guard of Ferghana region.
At the beginning of the event, aimed at spending pupilsʼ free time usefully, promoting a healthy lifestyle, educating them in the spirit of patriotism, experts spoke about the importance of physically strong and morally mature youth for our national army. In addition, they stressed that military service is a sacred duty for every citizen of our republic.
After that, the guys were familiarized in detail with the conditions created in the Directorate of "Protection", the process of providing services by employees, as well as with the reforms carried out in the system. At the end of the event, archery workshops and an excursion to the Ferghana State Museum were organized for the children.