КОНСТИТУЦИЯ – ЭРКИН ВА ФАРОВОН ҲАЁТ ГАРОВИ
Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг қабул қилинганлигининг 32 йиллиги муносабати билан Миллий гвардия Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида 1-сонли умумий ўрта таълим мактаби ўқувчилари учун "Конституция – эркин ва фаровон ҳаёт гарови" шиори остида очиқ эшиклар куни ташкил этилди.
Ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ўтказиш, соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, уларни ватанпарварлик руҳида тарбиялашга йўналтирилган тадбир аввалида, иштирокчиларга ватанпарварлик, миллий армиямизга жисмонан бақувват ва маънан етук ёшлар зарурлиги, ҳарбий хизмат ҳар бир Ўзбекистон фуқароси учун муқаддас бурч экани ҳақидаги тушунчалар берилди.
Кун тартибига мувофиқ ёшлар, мутахассислар томонидан қўриқлаш хизматида яратилаётган шароитлар, ходимларнинг хизмат олиб бориш тартиби ҳамда соҳада олиб борилаётган ислоҳотлар билан яқиндан таништирилди. Бундан ташқари, ўқувчилар бошқармада яратилган шароитлар, хизмат ҳамда ўқув хоналари билан яқиндан танишиб чиқдилар.
Шундан сўнг, камондан отиш бўйича ташкилланган машғулотда ўқувчилар ўз маҳоратларини ошириш имконига эга бўлдилар. Тадбир якунида Фарғона давлат музейига саёҳат уюштирилди.

КОНСТИТУЦИЯ – ГАРАНТИЯ СВОБОДНОЙ И БЛАГОПОЛУЧНОЙ ЖИЗНИ
По случаю 32-й годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан в Управлении «Охрана» Национальной гвардии Ферганской области состоялся день открытых дверей для учащихся общеобразовательной средней школы № 1 под лозунгом «Конституция – гарантия свободной и благополучной жизни».
В начале мероприятия, нацеленного на проведение свободного времени учащихся с пользой, пропаганду здорового образа жизни, воспитания их в духе патриотизма, специалисты рассказали о важности физически сильной и морально зрелой молодежи для нашей национальной армии. Кроме того, подчеркнули, что военная служба является священным долгом для каждого гражданина нашей республики.
После этого ребята были подробно ознакомлены с условиями, созданными в управлении «Охрана», процессом оказания услуг сотрудниками, а также с проводимыми в системе реформами. В завершении мероприятия для ребят организовали мастер-классы по стрельбе из лука и экскурсию в Ферганский государственный музей.