СИФАТЛИ ХИЗМАТ - ИШОНЧЛИ ҲИМОЯ ГАРОВИ!
Республикамиз бўйлаб ўғирлик ва бошқа турдаги ҳуқуқбузарликларни олдини олишда "Қўриқлаш" бош бошқармасининг хизмат турлари асосий омил бўлиб хизмат қилмоқда. Бу борада ҳудудларда жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, жисмоний ва юридик шахсларнинг мол-мулкларини ишончли қўриқлашни таъминлашда замонавий қўриқлаш сигнализация ускуналаридан фойдаланишни тарғиб қилиш мақсадида ўтказилган тарғибот тадбирлари давомида фуқароларга "Қўриқлаш" хизмати афзалликларидан фойдаланиш, соҳага киритилаётган ўзгартиришлар ва яратилаётган қулайликлар борасида тушунчалар берилмоқда. Сирдарё ҳамда Хоразм вилоятлари "Қўриқлаш" бошқармалари ходимлари томонидан шаҳар-туманлардаги маҳаллаларда фуқаролар иштирокида тарғибот тадбирлари ўтказилди.
Тарғибот ва ташвиқот ишлари жараёнида маҳалла ҳудудидаги тадбиркорлик фаолияти билан шуғулланувчи шахслар ва фуқароларга "Қўриқлаш" хизматининг афзалликлари, хизмат кўрсатиш турлари, тарифлари, яратилаётган имкониятлар ва соҳада ҳозирги кунда фойдаланилаётган замонавий технологиялар ҳамда ойлик тўловлар ҳақида маълумотлар берилди. Якунда ўз хонадонларини ва тадбиркорлик объектларини қўриққа топшириш истагини билдирган фуқаролардан белгиланган тартибда аризалар қабул қилинди.
Шунингдек, пойтахтимизнинг Миробод туманида жойлашган Тошкент темир йўллар техникумида ташкил этилган тарғибот тадбирларида маҳаллалар фуқароларига "Қўриқлаш" хизматининг афзалликлари, хизмат кўрсатиш турлари, таърифлари ва яратилаётган шароитлар хусусида маълумотлар бериб борилди. Бу каби учрашувлар Сергели ҳамда Янгиҳаёт туманларида ҳам ташкил этилди. Унда хонадонларга бепул ҳамда қўшимча равишда ўрнатиб бериладиган техник қўриқлаш воситалари ва уларнинг ишлаш механизми юзасидан тушунтириш ишлари олиб борилди.
Ўтказилаётган тарғибот ва ташвиқот ишлари аҳоли орасида фуқароларимизнинг "Қўриқлаш" хизмати билан янада кенгроқ танишиш имконини беради. Бу эса "Хавфсиз хонадон" лойиҳасини ҳар бир маҳаллаларга жорий этилишида шунингдек, аҳолимизнинг тинчлиги ва хотиржамлиги, ҳуқуқбузарликлар ва жиноятчиликларнинг олдини олишда, жамиятимиз фаровонлигини таъминлашда муҳим омил бўлиб хизмат қилади.

HIGH–QUALITY SERVICE IS A GUARANTEE OF RELIABLE PROTECTION!
The Main Directorate of "Protection" makes a significant contribution to the suppression of various types of crimes in our republic. Citizens are regularly informed about the benefits of protection services, changes and innovations in legislation, as well as about the modern equipment used to prevent crimes and violations of the rule of law, to ensure reliable protection of the property of individuals and legal entities. In this regard, employees of the Directorates of "Protection" of Syrdarya and Khorezm regions organized awareness-raising events among citizens.
As part of the events, citizens were informed about the advantages of "Protection" services, their types, tariffs, as well as about the opportunities created and the modern technologies used and monthly payments. At the end of the events, applications from citizens who expressed a desire to entrust their homes to the "Protection" service were issued.
Similar events are also organized at the Tashkent Railway College, located in the Mirabad district of the capital, as well as among citizens of Sergeli and Yangikhaet districts. In the course of the work carried out, explanations were given about security equipment and cameras installed in homes on a free basis, as well as about the principles of their operation.
It is worth noting that such works serve as the basis for the implementation of the "Safe House" principle, as well as maintaining peace and tranquility in the country, suppressing violations and crimes, and ensuring the well-being of our people.