Ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, уларни қўллаб-қувватлаш, спорт билан шуғулланишларига ундаш ва ватанпарварлик ҳиссини янада ривожлантириш мақсадида Бухоро шаҳридаги 35-умумий ўрта таълим мактабида Миллий гвардия Бухоро вилояти бўйича бошқармаси, "Қўриқлаш" бошқармаси, вилоят ҳарбий прокуратураси ҳамда мактаб раҳбарияти ҳамкорлигида ҳарбий-ватанпарварлик тадбири ташкил этилди.
Тадбир аввалида Миллий гвардия Фахрийлар кенгаши раиси иштирокида учрашув ўтказилиб, унда узоқ йиллар ҳуқуқ-тартибот идоралари тизимида самарали фаолият юритган фахрийлар, ўрта ёш авлод вакиллари, ҳарбий хизматчи ва ходимлар, талаба ёшлар иштирок этди. Юзма-юз мулоқотда фахрийлар ёшлар билан ҳаётий тажрибаларини ўртоқлашди, эртамиз эгаларининг келажакда юрт тараққиёти учун муносиб ҳисса қўшишига ишонч билдирди. Ёшлар ўзларини қизиқтирган саволларига батафсил жавоб олдилар.
Шундан сўнг “Ватан менинг нигоҳимда” мавзусида расм чизиш танлови ҳам ўтказилиб, ўқувчилар ўзларининг Ватан ҳақидаги тушунчаларини қоғозда акс эттирдилар.
Шу билан бирга бир қатор спорт мусобақалари ҳам ташкил этилди.
Эътироф этиш жоизки, ўтказилган тадбир давомида ёшларнинг Ватан ҳимоячиси каби юксак ва шарафли касб эгаларига бўлган қизиқишлари янада ортди.

I AM THE PILLAR OF MY COUNTRY
In order to spend the free time of young people with benefit, further develop their interest in sports and strengthen feelings of patriotism, a military patriotic event was organized at secondary school № 35 in Bukhara city on the initiative of the National Guard Department for Bukhara region and the Directorate of "Protection" together with the regional military prosecutorʼs office and the school administration.
The event began with a meeting of the Chairman of the Council of Veterans of the National Guard with pupils. In addition, the meeting was attended by veterans who have devoted many years to the law enforcement system, military personnel and staff, as well as elders. During the conversation, the veterans shared their life experiences with the youth, and also expressed confidence that the younger generation will definitely make a worthy contribution to the development and prosperity of our country. The youth also received detailed answers to all their questions.
Then there was a drawing contest on the theme "Homeland through my eyes". The participants reflected on paper their understanding of the Motherland.
Along with this, a number of sports competitions have been organized.
It should be emphasized that during the event, the interest of young people in such a high and honorable profession as Defender of the Motherland increased even more.