Ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, уларни қўллаб-қувватлаш, спорт билан шуғулланишларига ундаш ва ватанпарварлик ҳиссини янада ривожлантириш мақсадида Бухоро шаҳридаги 35-умумий ўрта таълим мактабида Миллий гвардия Бухоро вилояти бўйича бошқармаси, "Қўриқлаш" бошқармаси, вилоят ҳарбий прокуратураси ҳамда мактаб раҳбарияти ҳамкорлигида ҳарбий-ватанпарварлик тадбири ташкил этилди.
Тадбир аввалида Миллий гвардия Фахрийлар кенгаши раиси иштирокида учрашув ўтказилиб, унда узоқ йиллар ҳуқуқ-тартибот идоралари тизимида самарали фаолият юритган фахрийлар, ўрта ёш авлод вакиллари, ҳарбий хизматчи ва ходимлар, талаба ёшлар иштирок этди. Юзма-юз мулоқотда фахрийлар ёшлар билан ҳаётий тажрибаларини ўртоқлашди, эртамиз эгаларининг келажакда юрт тараққиёти учун муносиб ҳисса қўшишига ишонч билдирди. Ёшлар ўзларини қизиқтирган саволларига батафсил жавоб олдилар.
Шундан сўнг “Ватан менинг нигоҳимда” мавзусида расм чизиш танлови ҳам ўтказилиб, ўқувчилар ўзларининг Ватан ҳақидаги тушунчаларини қоғозда акс эттирдилар.
Шу билан бирга бир қатор спорт мусобақалари ҳам ташкил этилди.
Эътироф этиш жоизки, ўтказилган тадбир давомида ёшларнинг Ватан ҳимоячиси каби юксак ва шарафли касб эгаларига бўлган қизиқишлари янада ортди.

Я – ОПОРА СВОЕЙ СТРАНЫ
В целях проведения свободного времени молодежи с пользой, дальнейшего развития их интереса к спорту и укрепления чувств патриотизма в общеобразовательной школе № 35 города Бухары по инициативе Управления Национальной гвардии по Бухарской области и Управления «Охраны» совместно с областной военной прокуратурой и администрацией школы организовано военно-патриотическое мероприятие.
Мероприятие началось со встречи председателя Совета ветеранов Национальной гвардии с учащимися. Кроме того, на встрече присутствовали ветераны, посвятившие долгие годы системе правоохранительных органов, военнослужащие и сотрудники, а также старейшины. В ходе беседы ветераны поделились с молодежью своим жизненным опытом, а также выразили уверенность, что подрастающее поколение обязательно внесет достойный вклад в развитие и процветание нашей страны. Молодежь также получила подробные ответы на все интересующие вопросы.
Затем состоялся конкурс рисунков на тему «Родина моими глазами». Участники отразили на бумаге свое понимание Родины.
Наряду с этим организован ряд спортивных состязаний.
Следует подчеркнуть, что в ходе мероприятия еще больше возрос интерес молодежи к такой высокой и почетной профессии, как Защитник родины.