ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ МУСТАҲКАМЛАШ МАСАЛАЛАРИ МУҲОКАМА ЭТИЛДИ
Куни кеча Термиз шаҳридаги Ёшлар марказида Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари ҳамда вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари иштирокида хизмат интизомини мустаҳкамлаш, қонун устуворлигини таъминлаш масалаларига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди.
Унда Термиз ҳарбий прокуратураси, Миллий гвардия вилоят бўйича бошқармаси Шахсий хавфсизлик бўлими ҳамда вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси масъуллари томонидан "Коррупция жиноятлари ва ўзгалар мулкини фирибгарлик йўли билан талон-тарож қилиш билан боғлиқ жиноятлар" мавзусида маъруза қилинди.
Шунингдек, фаолиятда хизмат интизоми ва қонунчилик талабларининг бузилиши билан боғлиқ ҳолатлар, шунингдек, йўл транспорт ҳодисалари хусусида алоҳида тўхталиб ўтилди. Тадбирда иштирокчиларнинг саволларига масъуллар томонидан тегишли жавоб ва тушунчалар берилди.

ISSUES OF STRENGTHENING SERVICE DISCIPLINE WERE DISCUSSED
A few days ago, a meeting was held in the Youth Center of Termez city with the participation of servicemen of the National Guard and employees of the regional Directorate of "Protection" dedicated to strengthening service discipline and ensuring the rule of law.
During the meeting, employees of the Termez Military Prosecutor's Office, the National Guard's Own Security Department and the regional Directorate of "Protection" made reports on corruption crimes and theft of other people's property.
In addition, cases related to violations of official discipline and legal requirements, as well as traffic accidents were discussed. At the end of the event, the specialists provided detailed answers to the questions of the participants of the event.