ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ МУСТАҲКАМЛАШ МАСАЛАЛАРИ МУҲОКАМА ЭТИЛДИ
Куни кеча Термиз шаҳридаги Ёшлар марказида Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари ҳамда вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари иштирокида хизмат интизомини мустаҳкамлаш, қонун устуворлигини таъминлаш масалаларига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди.
Унда Термиз ҳарбий прокуратураси, Миллий гвардия вилоят бўйича бошқармаси Шахсий хавфсизлик бўлими ҳамда вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси масъуллари томонидан "Коррупция жиноятлари ва ўзгалар мулкини фирибгарлик йўли билан талон-тарож қилиш билан боғлиқ жиноятлар" мавзусида маъруза қилинди.
Шунингдек, фаолиятда хизмат интизоми ва қонунчилик талабларининг бузилиши билан боғлиқ ҳолатлар, шунингдек, йўл транспорт ҳодисалари хусусида алоҳида тўхталиб ўтилди. Тадбирда иштирокчиларнинг саволларига масъуллар томонидан тегишли жавоб ва тушунчалар берилди.

ОБСУЖДЕНЫ ВОПРОСЫ УКРЕПЛЕНИЯ СЛУЖБОЙ ДИСЦИПЛИНЫ
На днях в Молодёжном центре города Термеза с участием военнослужащих Национальной гвардии и сотрудников областного управления «Охраны» состоялось заседание, посвящённое вопросам укрепления служебной дисциплины и обеспечения законности.
В ходе заседания сотрудники Термезской военной прокуратуры, Отдела собственной безопасности Национальной гвардии и областного Управления «Охраны» выступили с докладами на тему коррупционных преступлений и хищений чужого имущества.
Кроме того, обсуждены случаи, связанные с нарушением служебной дисциплины и требований законодательства, а также дорожно-транспортные происшествия. В завершение мероприятия специалисты предоставили развернутые ответы на интересующие вопросы участников мероприятия.