ИШОНЧЛИ ҲИМОЯ – ХОТИРЖАМ ИШЛАР КАФОЛАТИ
Миллий гвардия Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси бўлинмалари томонидан вилоят миқёсида жисмоний ва юридик шахслар мол-мулкларининг ишончли қўриқловини таъминлаш, ҳудудларда жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларни олдини олишда "Қўриқлаш" хизматининг афзалликлари, замонавий қўриқлов ускуналари ва жиҳозлари, қўриқлаш турлари, тарифлари ҳамда фуқаролар учун яратилаётган шарт-шароитлар юзасидан кенг аҳоли ва тадбиркорлик субъектлари ўртасида тарғибот-ташвиқот ишлари олиб борилмоқда.
Хусусан, бу галги манзил Фарғона шаҳрида бўлди. "Қўриқлаш" бошқармаси, Ички ишлар органлари, “Qo’riqlash servis” унитар корхонаси вакиллари ҳамда маҳалла фаоллари билан ҳамкорликда навбатдаги тарғибот ишлари Фарғона шаҳрида яшовчи аҳоли ва тадбиркорлик субъектлари ўртасида ўтказилди.
Учрашувлар давомида моддий-товар бойликларни ишончли ҳимоялаш борасида хизматининг афзалликлари, мақсад ва вазифалари, соҳа ходимлари томонидан олиб борилаётган ишлар, хизмат кўрсатишнинг турлари, тарифлари, тезкор ҳаракатланувчи гуруҳ имкониятлари юзасидан батафсил маълумотлар берилди.
Интеграллашган қўриқлов воситаларининг намойиши эса ўз хонадонини қўриқловга топширмоқчи бўлган инсонлар учун жуда фойдали бўлди дейиш мумкин. Тарғибот тадбирлари якунида хонадон ва савдо марказларини янгидан қўриқловга топшириш истагини билдирган фуқаролар тегишли тартибда аризалар олинди.

RELIABLE PROTECTION IS A GUARANTEE OF PEACE OF MIND OF CITIZENS
Divisions of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Fergana Region organize events among the population and business entities to explain the advantages of the "Protection" service in the prevention of crimes and offenses, modern security equipment and devices, types of services, their tariffs and conditions created for citizens to ensure reliable protection of the property of individuals and legal entities.
In particular, another such event was organized in Fergana city by the directorate of "Protection" together with the internal affairs bodies, representatives of the unitary enterprise "Koriklash Service" and public activists.
During the meeting, detailed information was provided about the advantages, goals and objectives of the service, as well as about the work carried out by employees, types of services, tariffs and a rapid response team.
It can be said that the demonstration of complex security equipment turned out to be very useful for people who want to entrust their home to the service. At the end of the event, applications were received from citizens who expressed a desire to transfer houses and property under protection.