"ҲУҚУҚБУЗАРЛИКЛАР ПРОФИЛАКТИКАСИ КУНИ" ДОИРАСИДА ТАРҒИБОТЛАР БЎЛИБ ЎТДИ
Пайшанба – жиноят ва ҳуқуқбузарликлар профилактикаси куни доирасида Миллий гвардия Жиззах вилояти бўйича бошқармаси ҳамда вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси бошлиқлари биргаликда Жиззах шаҳрида жойлашган Эски шаҳар деҳқон бозорида тарғибот ўрганиш ишларини олиб бордилар.
Дастлаб бозор маъмурияти ва бозор ҳудудида хизмат олиб бораётган ҳарбий хизматчилар ва ходимларнинг жамоат тартибини сақлаш, ўғирлик, тартибсизлик ва келиб чиқиши мумкин бўлган кўнгилсизликларни олдини олиш бўйича амалга оширган ишлари билан танишди. Шунингдек, бозор ҳудудини йўналишли патруль ва савдо объектларини шартнома асосида сигнализациялари орқали қўриқланиши бўйича музокаралар олиб бордилар.
Шундан сўнг масъуллар бозор ҳудудини кўздан кечириб, тадбиркор ва харидорлар билан суҳбатлашди ҳамда "Қўриқлаш" хизматлари ва афзалликлари юзасидан тарқатма материаллар тарқатилди.

В РАМКАХ ДНЯ ПРОФИЛАКТИКИ ПРЕСТУПНОСТИ ПРОВЕДЕНЫ ИНФОРМАЦИОННЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ
В рамках Дня профилактики преступности и нарушений законности руководством Управления Национальной гвардии по Джизакской области, а также Управления «Охраны» организованы совместные информационно-разъяснительные работы на фермерском рынке, что в городе Джизаке.
В ходе визита руководство ознакомилось с деятельностью и работами администрации рынка, несущих здесь службу военнослужащих и сотрудников по поддержанию общественного порядка, пресечению преступности и нарушений законности. Затем обсуждены вопросы обеспечения безопасности посредством маршрутного патрулирования и охраны на договорной основе торговых объектов с помощью сигнализаций.
В завершение ответственные лица организовали беседы с торговцами и покупателями, а также проинформировали граждан о видах охранных услуг и их преимуществах.