ТАРҒИБОТ ИШЛАРИ МАРКАЗДАН УЗОҚДАГИ ФУҚАРОЛАР УЧУН ҲАМ ДАВОМ ЭТМОҚДА
Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси масъуллари томонидан вилоятнинг чекка ҳудудларидан бири ҳисобланган Қўштепа туманида жиноятчилик ҳамда ҳуқуқбузарликларни олдини олишда техник қўриқлаш марказлари афзалликлари тўғрисида тарғибот-ташвиқот ишлари олиб бордилар.
Тадбир мобайнида соҳа ходимлари томонидан аҳолига, мулкий турдаги жиноятларнинг олдини олишда "Қўриқлаш" хизматининг аҳамияти, хизмат турлари таърифлари юзасидан маълумотлар, шунингдек, аҳолини қизиқтирган саволларига соҳа мутахассислари томонидан батафсил маълумот ва тушунчалар берилди.
Шундан сўнг ҳудудда жойлашган савдо дўконлари, дорихоналар ҳамда бошқа тадбиркорлик субъектлари билан тарғибот суҳбатлари олиб ўтказилди.

INFORMATION AND EXPLANATORY WORK CONTINUES FOR CITIZENS LIVING IN AREAS REMOTE FROM THE CENTERS
Employees of the Department of "Protection" of Ferghana region conducted information and explanatory work in the Kushtepa district about the advantages of technical security centers in the prevention of crimes and offenses.
During the event, the staff provided detailed information and explanations to residents about the importance of the "Protection" service in preventing property crimes, as well as told about the types of services and answered citizens' questions.
Then a conversation was held with the owners of shops, pharmacies and other economic entities located in the district.