ХОДИМЛАР БИЛАН ТАРҒИБОТ-ТАШВИҚОТ ИШЛАРИ ДАВОМ ЭТМОҚДА
Навоий вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида вилоят ИИБ ЖХХ ЙҲХБ вакиллари ҳамкорлигида шаҳар-туман "Қўриқлаш" бўлимлари ходимлари иштирокида видеоселектор шаклидаги учрашув бўлиб ўтди. Унда автоҳалокатларнинг олдини олиш, янги таҳрирдаги йўл ҳаракати қоидалари, ҳаракат иштирокчиларининг мажбуриятлари, давлат йўл ҳаракати хавфсизлиги соҳасида тизимга доир охирги қабул қилинган қарорлар юзасидан сўз борди.
Шунингдек, маърузачилар ходимлар ўртасида содир этилган ва аянчли ҳолатлар билан якунланган йўл-транспорт ҳодисалари хусусида алоҳида таъкидланиб ўтдилар. Суҳбат давомида хизмат интизоми ва қонунчилик талаблари бузилишининг олдини олиш, шахсий таркибнинг профессионал салоҳиятини юксалтириш, касбга садоқат, ҳар қандай вазиятда ҳам юрт ишончини оқлаш борасида алоҳида сўз юритдилар.
Ўз навбатида, тарбиявий аҳамиятга эга мавзуда тушунтириш ишлари олиб борилиб, Ватанга хизмат олий бурч эканлиги яна бир бор эслатиб ўтилди.

INFORMATION AND EXPLANATION WORKS WITH EMPLOYEES CONTINUE
In the Directorate of "Protection" of Navoi region, together with representatives of the Traffic Safety Department of the Department of Internal Affairs of region, a meeting was held in the format of a video selector with the participation of district and city departments of "Protection". The meeting discussed the prevention of road accidents, new rules of the road, the responsibilities of road users, the latest decisions concerning the system in the field of road safety.
The speakers also focused on the traffic accidents among the employees, which turned into tragic cases. During the conversation, the importance of preventing violations of official discipline and legal requirements, increasing the professional potential of personnel, loyalty to the profession, justifying the country's trust in any situation was separately noted.
In addition, explanatory and educational work was carried out, during which the participants were reminded that serving the Motherland is the highest duty.