ХОДИМАЛАР МЕҲНАТИ ЭЪТИРОФ ЭТИЛДИ
Самарқанд вилояти "Қўриқлаш" бошқармасининг масъул ходимлари томонидан тизимда хизмат қилаётган хотин-қизлар ўртасида “Хизмат интизоми ва қонунчилик бузилишини олдини олиш” мавзусида учрашув ташкил этилди.
Унда "Қўриқлаш" хизматида хотин-қизлар учун яратилган шарт-шароитлар ва қулайликлар ҳақида батафсил маълумотлар берилди. Шунингдек, бугунги кунда аёл ходималарни қийнаб келаётган муаммолар тингланди ҳамда улар томонидан йўл қўйилаётган хато ва камчиликлар муҳокама этилди. Оилавий низоларни бартараф этиш ва хизматни самарали ташкил этишда зарур бўлган таклиф ва тавсиялар бериб борилди.
Кўп йиллардан буён самарали хизмат олиб бораётган ходималар эътироф этилиб, мазкур соҳанинг қийинчиликларини енгиб ўтишда ўз хизматдошларига ўрнак эканликлари таъкидланди.
Учрашув давомида ходималар ўзларини қизиқтирган саволларига масъуллар томонидан батафсил жавоблар олиш имконига эга бўлди.

THE MERITS OF THE EMPLOYEES WERE NOTED
The responsible persons of the Directorate of "Protection" of Samarkand region organized a meeting among the employees on the topic "Suppression of violations of official discipline and legality".
During the meeting, detailed information was provided on the conditions and benefits created for women in the "Protection" service. Problems were also listened to and mistakes made were discussed. Suggestions and recommendations for the elimination of family disputes and effective organization of the service are given.
In addition, the work of employees who have made a worthy contribution to the development of the service was noted.