ЮКСАК ҲУҚУҚИЙ МАДАНИЯТ – ТАРАҚҚИЁТ КАФОЛАТИ
Самарқанд вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида вилоят Адлия бошқармаси ҳамкорлигида ходимларнинг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш мақсадида ўқув-семинар ташкил этилди.
Йиғилишда вилоят Адлия бошқармаси бўлим бошлиғи 2-даражали юрист О.Муҳаммадиев иштирок этиб, йиғилганларга Ўзбекистон Республикасида Меҳнат қонунчилиги ҳамда янги таҳрирдаги Меҳнат кодексига киритилган ўзгартириш ва қўшимчалар тўғрисида батафсил маълумот берди.
Шунингдек, шахсий таркиб орасида хизмат интизомини янада мустаҳкамлаш ҳамда ҳуқуқбузарликлар содир этилишининг олдини олиш бўйича ташкил этилиш лозим бўлган тадбирлар муҳокама қилинди.
Тадбир сўнгида шахсий таркиб орасидаги муаммоларни ўрганиш, уларни эрта аниқлаш ҳамда бартараф этиш мақсадида масъулларга зарурий кўрсатмалар ҳам берилди. Шундан сўнг иштирокчилар ўзларини қизиқтирган саволларга атрофлича жавоблар олди.

ВЫСОКАЯ ПРАВОВАЯ КУЛЬТУРА – ГАРАНТИЯ РАЗВИТИЯ
В Управлении «Охраны» Самаркандской области совместно с областным управлением юстиции организован обучающий семинар, направленный на повышение правовой грамотности сотрудников.
На встрече принял участие заведующий отделом областного управления юстиции О.Мухаммадиев, юрист 2-й степени, а также дал подробную информацию об изменениях и дополнениях в трудовое законодательство Республики Узбекистан и новой редакции Трудового кодекса.
Кроме того, в ходе встречи подробно обсуждены меры по дальнейшему укреплению служебной дисциплины и профилактике нарушений законности среди личного состава.
В завершение мероприятия должностным лицам даны необходимые указания по изучению проблем сотрудников, их раннему выявлению и устранению. Затем участники получили подробные ответы на интересующие их вопросы.