ҲАРБИЙ ХИЗМАТЧИ ВА ХОДИМЛАРНИНГ ФАРЗАНДЛАРИ УЧУН МАХСУС ТАВСИЯНОМАЛАР ТОПШИРИЛДИ
Бугунги кунда Республикамизнинг барча ҳудудларида Миллий гвардия тизимида хизмат олиб бораётган ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг фарзандларига Ўзбекистон Республикаси Президентининг тегишли қарорига мувофиқ йўналишлар бўйича бакалаврлар тайёрлашда республиканинг барча олий таълим муассасаларига киришда ажратилган 5 фоизли қабул квотаси танловида иштирок этиш имтиёзи берилди.
Куни кеча Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондонининг ўринбосари ҳамда Олий Мажлиси сенатининг хотин қизлар ва гендр тенглик масалалари қўмитаси масъуллари иштирокида Миллий гвардия Наманган вилояти бўйича бошқармаси ва вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ходимларининг 30 нафар фарзандларига Олий таълим муассасаларига ўқишга кириш учун тавсияномалар тақдим этилди.
Ушбу имконият ва имтиёздан оқилона фойдаланган ўғил-қизлар келгусида мамлакатимиз тараққиётига ҳисса қўшадиган комил инсонлар бўлиб,юртимиз ривожига йўлида камарбаста бўлишлари учун катта замин бўлиб хизмат қилади.

SPECIAL RECOMMENDATIONS WERE GIVEN TO CHILDREN OF MILITARY PERSONNEL AND EMPLOYEES
Today, according to the relevant decree of the President of the Republic of Uzbekistan, children of military personnel and employees serving in the National Guard system throughout our republic have been granted the right to participate in competitions for a 5 percent quota for admission to all higher educational institutions of the republic.
Recently, with the participation of the Deputy Commander of the National Guard of the Republic of Uzbekistan and the heads of the Committee on Women's Affairs and Gender Equality of the Senate of the Oliy Majlis, letters of recommendation for admission to higher educational institutions were handed over to 30 children of servicemen and employees of the National Guard Department for Namangan region and the regional Directorate of "Protection".
Young people who have taken advantage of this privilege will contribute to the development of our country in the future.