ФУҚАРОЛАРГА МИЛЛИЙ ГВАРДИЯ ҲАРБИЙ ХИЗМАТЧИ ВА ХОДИМЛАРИНИНГ ВАКОЛАТЛАРИ ЕТКАЗИЛДИ
Куни кеча Андижон шаҳридаги Эски шаҳар Марказий деҳқон бозорида “Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексига ўзгартиришлар киритиш ҳақида”ги 842-сонли Қонуни мазмун моҳиятини аҳолига тушунтириш юзасидан тарғибот тадбирлари ўтказилди.
Тадбир давомида вилоятлар марказларида оммавий тадбирларни ўтказишда ҳамда истироҳат боғлари, хиёбонлар ва бозорларда жамоат тартибини сақлаш ва жиноятчиликка қарши курашишни ташкил этиш бевосита Миллий гвардия бўлинмалари томонидан амалга оширилиши белгиланганлиги тушунтирилди.
Қонун билан бир қатор мансабдор шахсларга аниқланган 4 та модда бўйича ҳуқуқбузарликка оид ишларни кўриб чиқиб жарима тариқасидаги жазо белгилаш ваколати берилганлиги юзасидан фуқароларга Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари ва ходимлари томонидан тушунтириш ишлари олиб борилди.
Шунингдек, жисмоний ва юридик шахсларнинг мол-мулкларини дахлсизлиги таъминлаш, иқтисодий жиноятларни олдини олиш бозорлар ҳудудида видеокузатув камералари ўрнатиш, фуқаролар хонадонларини "Қўриқлаш" хизматининг ташвиш тугмасига улаш, фуқароларнинг қимматбаҳо буюмлари ва уяли алоқа воситаларига бефарқ бўлмасликлари тўғрисида тарғибот тадбири ўтказилди.

ГРАЖДАНЕ ОЗНАКОМЛЕНЫ С ПОЛНОМОЧИЯМИ ВОЕННОСЛУЖАЩИХ И СОТРУДНИКОВ НАЦИОНАЛЬНОЙ ГВАРДИИ
На днях на Центральном фермерском рынке Старого города, расположенного в городе Андижане, проведены информационно-разъяснительные мероприятия по разъяснению сути Закона № 842 «О внесении изменений в Кодекс об административной ответственности».
В ходе мероприятия отмечено, что подразделения Национальной гвардии пресекают правонарушения и преступления, обеспечивают общественный порядок при организации массовых мероприятий в центрах регионов, а также в парках, на скверах и рынках.
Кроме того, граждане проинформированы о предоставленных законом полномочиях ряду должностных лиц по назначению наказания в виде штрафа, связанных с нарушением 4 статей, определенных законом.
В завершение мероприятий сотрудники подробно рассказали о важности службы «Охрана» в обеспечении неприкосновенности имущества физических и юридических лиц, предотвращении преступлений, а также дали подробную информацию об установке камер видеонаблюдения на территории рынка, подключении жилых домов граждан к тревожной кнопке.