Ёшлар онгида ватанпарварлик туйғуларини шакллантириш — устувор вазифа
Фарғона минтақавий ўқув маркази ташаббуси ҳамда Фарғона шаҳридаги 23-сонли умумтаълим мактаби қошида ташкил этилган ёзги оромгоҳда таътилни ўтказаётган ёшлар иштирокида “Долзарб 90 кун” лойиҳаси доирасида ватанпарварлик руҳидаги амалий тадбирлар ташкил этилди.
Тадбир доирасида ўқувчи-ёшлар ўқув маркази инфратузилмаси ва бу ерда хизмат қилаётган тингловчи ва ҳарбийларга яратилган замонавий шарт-шароитлар билан яқиндан танишди. Жумладан, кутубхона фонди, спорт-инфратузилма, жанговар тайёргарлик машғулотлари учун мўлжалланган зал, жанговар отиш тиридан ўрин олган қурол-аслаҳалар намойиши ташкил этилди.
Шунингдек, ёшлар ўртасида шахмат-шашка мусобақалари, жамоавий ўйинлар, психологик тренинг машғулотлари ўтказилиб, уларда ватанни севиш, тинчлик ва хавфсизликнинг қадрини англашга қаратилган ғоялар сингдирилди.
Ушбу тадбир ёшлар қалбида Ватанга муҳаббат, ел-юртини ҳимоя қилишга бўлган масъулият ва ҳарбий хизматга қизиқиш туйғуларини янада мустаҳкамлашга хизмат қилди.

The formation of patriotic feelings in the minds of young people is a priority task
As part of the Current 90 Days project, the Ferghana Regional Training Center organized a series of patriotic events for schoolchildren vacationing at the summer camp of secondary school № 23 in Ferghana city.
The program included a comprehensive introduction of young people to the infrastructure of the training center and modern conditions for employees and military personnel. The participants visited the library fund with an extensive collection of literature, a sports infrastructure for physical development, a combat training hall with a demonstration of modern equipment, as well as a shooting range, where they were presented with combat small arms.
As part of the cultural and sports program, intellectual competitions in chess and checkers, team games for the development of interaction and psychological trainings on the formation of personal qualities were organized.
All the events were aimed at fostering love for the Motherland, understanding the value of peace and security. The work carried out contributed to strengthening the patriotic consciousness of young people, forming a responsible attitude to the defense of the Fatherland and increasing interest in military service.