БЕШ ТАШАББУС – ЁШЛАРГА ҚАНОТ
Маълумки, давлатимиз раҳбари ижтимоий, маънавий-маърифий соҳалардаги ишларни янги тизим асосида йўлга қўйиш бўйича 5 та муҳим ташаббусни илгари сурган эди. Ана шу эзгу ишлар самараси сифатида республикамиз бўйлаб “Беш муҳим ташаббус” доирасида йигит-қизлар иштирокида турли йўналишларда беллашувлар ҳамда маданий-маърифий тадбирлар бўлиб ўтмоқда.
Мазкур тадбирларнинг навбатдагиси Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари томонидан Наманган шаҳридаги 11-сонли мусиқа ва санъат мактаби ўқувчи ёшлари билан уларнинг турли йўналишларда иқтидорини юзага чиқариш, истеъдодини қўллаб-қувватлаш, ҳамда ватанпарварлик рухида тарбиялаш мақсадида учрашув ташкил этилди.
Дастлаб, ходимлар томонидан ўқувчиларга "Ватан ҳимояси – муқаддас бурч" мавзусида мардлик ва жасорат дарслари ташкил этилиб, ёш авлодга Миллий гвардия фаолиятига оид тегишли тушунчалар берилди. Шундан сўнг маданият, адабиёт, санъатга қизиқувчан ёшлар ўз иқтидорларини намойиш этишди.
Ёшлар Она Ватан, дўстлик ва тинчликни мадҳ этувчи шеърларни ифодали тарзда ўқиб, расм чизиш ҳамда мусиқа асбобларини чалиш бўйича ўз маҳоратларини кўрсатишди.

ПЯТЬ ИНИЦИАТИВ – КРЫЛЬЯ ДЛЯ МОЛОДЕЖИ
Как известно, глава нашего государства ранее выдвинул пять важных инициатив по организации социальной, духовно-просветительской работы по новой системе. В результате этого по всей нашей республике проводятся состязания и культурно-просветительские мероприятия с участием юношей и девушек.
Очередное такое мероприятие организовано сотрудниками отдела «Охраны» Наманганской области с учащимися Детской школы музыки и искусств № 11 города Намангана с целью раскрытия их талантов в различных направлениях, всесторонней поддержки и воспитания в духе патриотизма.
Сотрудники организовали для ребят уроки мужества и отваги на тему «Защита Родины – священный долг», в ходе которых были даны соответствующие понятия о деятельности Национальной гвардии. Затем учащиеся продемонстрировали свои таланты в области культуры, литературы и искусства.
Наряду с этим учащиеся продемонстрировали свое мастерство в области изобразительного искусства и игры на музыкальных инструментах, а также выразительно продекламировали стихотворения, восхваляющие Родину, дружбу и мир.