“ОБОД ВА ХАВФСИЗ МАҲАЛЛА” ШИОРИ ОСТИДА ТУШУНТИРИШЛАР ОЛИБ БОРИЛДИ
Жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларни профилактика қилиш ҳамда мулкий турдаги жиноятларни барвақт олдини олиш мақсадида Миллий гвардия Тошкент вилоят “Қўриқлаш” бошқармаси ходимлари томонидан Чирчиқ шаҳрида навбатдаги тарғибот тадбирлари ташкил этилди.
Давлатимизда мол-мулк муҳофазаси таъминланганлиги шу юртда истиқомат қилиб келаётган аҳоли ва тадбиркорлик субъектларининг фаровон ҳаёт кечиришларини таъминлайди. Бугунги кунда замон талабларидан келиб чиқиб, интеграллашган техника ва технологиялар асосида ўз фаолиятини олиб бораётган "Қўриқлаш" бош бошқармаси хизмати ходимлари хам сўзимизнинг исботи десак тўғри бўлади.
Мазкур хизмат билан боғлиқ маълумотларни юртдошларимизга етказиш мақсадида куни кеча Чирчиқ шаҳридаги маҳалла раислари ва фаоллари, ҳудудда жойлашган корхона-ташкилот раҳбарлари иштирокида ташкил этилган тарғибот тадбирлари давомида фуқароларга соҳа фаолияти билан боғлиқ муҳим маълумотлар бериб ўтилди.
Энг минимал миқдордаги таъриф режалари, фуқаролар учун тезкор ва қулай сервис хизматлари, буларнинг барчаси фуқароларимизнинг тинч-тотув ҳаёт кечиришлари хонадон ва мол мулкларини ишончли қўлларда сақланишлари бўйича соҳа ходимлари томонидан маълумотлар берилди.
Албатта, "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан бундай тарғибот ва профилактик тадбирлардан ўтказилаётган мақсад – жиноятчиликни барвақт олдини олиш, "Хавфсиз ҳудуд" ва "Хавфсиз хонадон" тамойили асосида тинчликка замин яратишга қаратилган.

EVENTS WERE ORGANIZED UNDER THE SLOGAN "WELL-MAINTAINED AND SAFE MAHALLA"
In order to prevent violations of the rule of law and crimes of a property nature, employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Tashkent region organized regular information and explanatory events in Chirchik city.
Reliable protection of property in our country ensures a prosperous life for citizens and business entities. A striking example of this is the employees of the Main Directorate of "Protection", who carry out their activities on the basis of complex methods and technologies.
In order to inform citizens about the services of the "Protection" service, information and explanatory events were organized in the city of Chirchik with the participation of chairmen and activists of the mahallas of the city, as well as heads of enterprises and organizations.
During the events, citizens were informed about services and tariffs, types of protection of objects and property of individuals and legal entities.
The main purpose of such works and events is the early suppression of crime and violations of the rule of law, the maintenance of peace and tranquility in the country based on the principle of "Safe territory" and "Safe house".