“ОБОД ВА ХАВФСИЗ МАҲАЛЛА” ШИОРИ ОСТИДА ТУШУНТИРИШЛАР ОЛИБ БОРИЛДИ
Жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларни профилактика қилиш ҳамда мулкий турдаги жиноятларни барвақт олдини олиш мақсадида Миллий гвардия Тошкент вилоят “Қўриқлаш” бошқармаси ходимлари томонидан Чирчиқ шаҳрида навбатдаги тарғибот тадбирлари ташкил этилди.
Давлатимизда мол-мулк муҳофазаси таъминланганлиги шу юртда истиқомат қилиб келаётган аҳоли ва тадбиркорлик субъектларининг фаровон ҳаёт кечиришларини таъминлайди. Бугунги кунда замон талабларидан келиб чиқиб, интеграллашган техника ва технологиялар асосида ўз фаолиятини олиб бораётган "Қўриқлаш" бош бошқармаси хизмати ходимлари хам сўзимизнинг исботи десак тўғри бўлади.
Мазкур хизмат билан боғлиқ маълумотларни юртдошларимизга етказиш мақсадида куни кеча Чирчиқ шаҳридаги маҳалла раислари ва фаоллари, ҳудудда жойлашган корхона-ташкилот раҳбарлари иштирокида ташкил этилган тарғибот тадбирлари давомида фуқароларга соҳа фаолияти билан боғлиқ муҳим маълумотлар бериб ўтилди.
Энг минимал миқдордаги таъриф режалари, фуқаролар учун тезкор ва қулай сервис хизматлари, буларнинг барчаси фуқароларимизнинг тинч-тотув ҳаёт кечиришлари хонадон ва мол мулкларини ишончли қўлларда сақланишлари бўйича соҳа ходимлари томонидан маълумотлар берилди.
Албатта, "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан бундай тарғибот ва профилактик тадбирлардан ўтказилаётган мақсад – жиноятчиликни барвақт олдини олиш, "Хавфсиз ҳудуд" ва "Хавфсиз хонадон" тамойили асосида тинчликка замин яратишга қаратилган.

ОРГАНИЗОВАНЫ МЕРОПРИЯТИЯ ПОД ЛОЗУНГОМ «БЛАГОУСТРОЕННАЯ И БЕЗОПАСНАЯ МАХАЛЛЯ»
В целях пресечения нарушений законности и преступлений имущественного характера сотрудники Управления «Охраны» Национальной гвардии Ташкентской области организовали в городе Чирчике очередные информационно-разъяснительные мероприятия.
Надежная охрана собственности в нашей стране обеспечивает благополучную жизнь граждан и субъектов предпринимательства. Ярким примером тому являются сотрудники Главного управления «Охраны», осуществляющие свою деятельность на основе комплексных методик и технологий.
В целях информирования граждан об услугах службы «Охрана» в городе Чирчике организованы информационно-разъяснительные мероприятия с участием председателей и активистов махаллей города, а также руководителей предприятий и организаций.
В ходе мероприятий граждане проинформированы об услугах и тарифах, видах охраны объектов и имущества физических и юридических лиц.
Основная цель проведения подобных работ и мероприятий – раннее пресечение преступности и нарушений законности, поддержание мира и спокойствия в стране на основе принципа «Безопасная территория» и «Безопасный дом».