ЭРТАМИЗ ЭГАЛАРИ СПОРТ БИЛАН ҲАМНАФАС
Миллий гвардия Хоразм вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари томонидан ёшларни бўш вақтларни мазмунли ташкил этиш ҳамда уларни спортга кенгроқ жалб этиш мақсадида Урганч туманидаги 29-сонли ўрта мактабда ўқувчилар учун спорт беллашувлари ташкил этилди.
Спортнинг камондан отиш, стол тенниси ва тош кўтариш турлари бўйича мусобақаларда ўз эпчилликларини синовдан ўтказган йигит-қизлар тенгдошларининг ҳам имкониятларини, чаққонликларини билиб олдилар.
Мусобақаларда мазкур мактабнинг юқори синф ўқувчилари иштирок этиб, ўзларининг амалий маҳоратларини намоён этдилар. Эпчиллик, мерганлик ва чидамлилик хислатларини талаб этувчи ушбу спорт турлари ёшларни бир мақсад сари жамлади.
Қизиқарли ва муросасиз кечган мусобақалар натижаларига кўра 10 синф ўқувчилари пешқадамликни қўлга киритишди. Ғолиблар ташкилотчилар томонидан тақдирландилар.

ПОДРАСТАЮЩЕЕ ПОКОЛЕНИЕ ВЫБИРАЕТ СПОРТ
В целях организации содержательного досуга молодежи и вовлечения ее в занятия спортом сотрудники Управления «Охраны» Национальной гвардии Хорезмской области организовали для учащихся общеобразовательной школы № 29 Ургенчского района спортивные соревнования.
Участники испытали ловкость и выносливость в состязаниях по стрельбе из лука, настольному теннису и поднятию гантелей.
Старшеклассники, в свою очередь, продемонстрировали свои практические навыки. Стоит отметить, что данное соревнование сблизило молодых людей для достижения единой цели.
По результатам интересных и зрелищных состязаний победу одержали учащиеся 10 класса. Победители награждены подарками от организаторов.