Ўз хизмат бурчини бажариш чоғида қаҳрамонларча ҳалок бўлган мард ўғлонларнинг оила аъзолари ҳолидан хабар олинди
Миллий гвардия ҳарбий хизматчиси Ҳусниддин Суяров ҳамда Бухоро вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ходими марҳум Алишер Ҳамдамов хотираси ёд этилди.
Ўз вазифасини бажариш чоғида ватанига, халқига қилган қасамёдига содиқ ҳолда ўз ширин жонини ҳам аямаган жасур ўғлонлар ҳаққига Қўрон тиловат қилиб, сафдошлари, маҳалла фаоллари томонидан ушбу мард йигитлар ҳақидаги хотиралар ёдга олинди.
Уларнинг муборак хотирасига дуолар қилиниб, эҳсон дастурхони ёзилди. Яқинлари, оила аъзоларига улар ҳамиша ҳукумат ва Давлатимиз раҳбарининг эътибор ва ғамхўрлигида эканлигини эътироф этдилар.

Сотрудники навестили семьи отважных сыновей, героически погибших при исполнении служебных обязанностей
Почтена память военнослужащего Национальной гвардии Хусниддина Суярова и сотрудника Управления «Охраны» Бухарской области Алишера Хамдамова.
Товарищи по службе и общественные активисты вспомнили счастливые моменты, а затем прочли Коран за отважных сыновей, верных своей клятве перед Родиной и народом, выполнявших служебный долг ценой собственной жизни.
В свою очередь, родные и близкие погибших поблагодарили за внимание и заботу со стороны правительства и главы нашего государства.