Миллий гвардия Самарқанд вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари учун Улуғбек расадхонасига экскурсия ташкил этилди
Саёҳат давомида Мирзо Улуғбекнинг сўнмас ҳаёти, ижтимоий ва маънавий соҳада амалга оширган ишлари ҳақида батафсил маълумотлар берилди.
"Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари мазкур тарихий обидаларни кўздан кечирар экан, тарихи буюк аждодларнинг авлодлари эканликларини яна бир бор улкан фахр ва ифтихор билан юракдан ҳис этишди.
Бу каби тадбирлар ходимлар ўртасида ватанга муҳаббат ва садоқат туйғуларини яна мустаҳкамлашга, шукроналик ҳиссини ошишига, келажакда ўз хизмат вазифаларини сидқидилдан бажаришларида дастури амал бўлиб хизмат қилади.

An excursion to the Ulugbek Observatory has been organized for employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Samarkand region.
The observatoryʼs specialists told a lot of new and interesting things about the life, social and spiritual activities of our great ancestor, scientist, astronomer and mathematician, statesman Mirzo Ulugbek.
After reviewing the historical monuments and exhibits of the observatory, the staff of the Directorate of "Protection" noted that everyone should be proud and be a worthy descendant of great ancestors.
Such events help to strengthen the feelings of love and loyalty to the motherland in the hearts of employees, as well as the conscientious performance of their duties.