Миллий гвардия Самарқанд вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари учун Улуғбек расадхонасига экскурсия ташкил этилди
Саёҳат давомида Мирзо Улуғбекнинг сўнмас ҳаёти, ижтимоий ва маънавий соҳада амалга оширган ишлари ҳақида батафсил маълумотлар берилди.
"Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари мазкур тарихий обидаларни кўздан кечирар экан, тарихи буюк аждодларнинг авлодлари эканликларини яна бир бор улкан фахр ва ифтихор билан юракдан ҳис этишди.
Бу каби тадбирлар ходимлар ўртасида ватанга муҳаббат ва садоқат туйғуларини яна мустаҳкамлашга, шукроналик ҳиссини ошишига, келажакда ўз хизмат вазифаларини сидқидилдан бажаришларида дастури амал бўлиб хизмат қилади.

Для сотрудников Управления «Охраны» Национальной гвардии Самаркандской области организована экскурсия в обсерваторию Улугбека.
Специалисты обсерватории рассказали много нового и интересного о жизни, общественной и духовной деятельности нашего великого предка, ученого, астронома и математика, государственного деятеля Мирзо Улугбека.
Ознакомившись с историческими памятниками и экспонатами обсерватории, сотрудники Управления «Охраны» отметили, что каждый должен гордиться и быть достойным потомком великих предков.
Подобные мероприятия способствуют укреплению в сердцах сотрудников чувств любви и верности родине, а также добросовестному выполнению своих обязанностей.