ЁШЛАР УЧУН МУЗЕЙЛАРГА САЁҲАТЛАР ТАШКИЛ ЭТИЛМОҚДА
Миллий гвардия Бухоро вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари томонидан 19 сонли мактаб ўқувчиларининг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш мақсадида Ички ишлар вазирлигига қарашли “Жасорат” тарихий музейига саёҳат ташкил этилди.
Ички ишлар вазирлигининг ўтмиши ҳақида сўзловчи музейда, ўқувчилар музей бўлимлари ва тарихий экспонатлар билан танишиб, ходимларнинг маънавий ҳаёти ва тарихий аҳамиятини акс эттирган кўргазмалардан баҳраманд бўлдилар.
Шунингдек, Наманган шаҳридаги президент мактаби ўқувчилари учун Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида ташкил этилган музейига саёҳат уюштирилди.
Саёҳат давомида ўқувчи ёшлар билан хизмат вазифасини бажариш вақтида юрт тинчлиги ва эл-юрт фаровонлиги йўлида мардларча ҳалок бўлган мард ўғлонлар жасорати ҳамда ватанни ҳимоя қилиш нақадар шарафли касб эканлиги тўғрисида давра суҳбати ўтказилди.
Таъкидлаш жоизки, бундай тадбирлар ёшлар маънавиятини янада юксалтиришга, билимини бойитишга хизмат қилувчи бу каби тадбирлар анъанавий тарзда давом эттирилмоқда.

ДЛЯ МОЛОДЕЖИ ОРГАНИЗУЮТСЯ ЭКСКУРСИИ В МУЗЕИ
В целях проведения свободного времени школьников с пользой по инициативе Управления «Охраны» Национальной гвардии Бухарской области для учащихся школы № 19 организована экскурсия в музей истории «Жасорат» при Министерстве внутренних дел.
Специалисты музея рассказали об истории становления систем МВД, после чего школьники ознакомились с экспонатами и выставками, отражающими духовную жизнь и историческое значение сотрудников.
Кроме того, подобные экскурсии организованы и в Наманганской области. Так, например, для учащихся Президентской школы города Намангана организована поездка в музей, основанный в Управлении «Охраны» Наманганской области.
В ходе поездки состоялся и круглый стол, в рамках которого участники говорили о мужестве отважных сыновей, погибших при исполнении служебного долга по обеспечению мира и благополучия страны, а также о том, насколько важен и почетен долг каждого гражданина – защищать Родину.
Следует отметить, что подобные мероприятия способствуют расширению мировоззрения, укреплению знаний молодежи и воспитанию подрастающего поколения в духе любви к родине.