ЁШЛАР УЧУН МУЗЕЙЛАРГА САЁҲАТЛАР ТАШКИЛ ЭТИЛМОҚДА
Миллий гвардия Бухоро вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари томонидан 19 сонли мактаб ўқувчиларининг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш мақсадида Ички ишлар вазирлигига қарашли “Жасорат” тарихий музейига саёҳат ташкил этилди.
Ички ишлар вазирлигининг ўтмиши ҳақида сўзловчи музейда, ўқувчилар музей бўлимлари ва тарихий экспонатлар билан танишиб, ходимларнинг маънавий ҳаёти ва тарихий аҳамиятини акс эттирган кўргазмалардан баҳраманд бўлдилар.
Шунингдек, Наманган шаҳридаги президент мактаби ўқувчилари учун Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида ташкил этилган музейига саёҳат уюштирилди.
Саёҳат давомида ўқувчи ёшлар билан хизмат вазифасини бажариш вақтида юрт тинчлиги ва эл-юрт фаровонлиги йўлида мардларча ҳалок бўлган мард ўғлонлар жасорати ҳамда ватанни ҳимоя қилиш нақадар шарафли касб эканлиги тўғрисида давра суҳбати ўтказилди.
Таъкидлаш жоизки, бундай тадбирлар ёшлар маънавиятини янада юксалтиришга, билимини бойитишга хизмат қилувчи бу каби тадбирлар анъанавий тарзда давом эттирилмоқда.

EXCURSIONS TO MUSEUMS ARE ORGANIZED FOR YOUNG PEOPLE
In order to spend free time of schoolchildren with usefulness on the initiative of the Directorate of “Protection” of the National Guard of Bukhara region, an excursion to the Museum of History “Jasorat” under the Ministry of Internal Affairs was organized for the pupils of school № 19.
Specialists of the museum told about the history of the formation of the MIA systems, after which the schoolchildren familiarized themselves with the exhibits and exhibitions reflecting the spiritual life and historical significance of the employees.
In addition, similar excursions are organized in Namangan region. For example, for pupils of the Presidential School of Namangan city a trip to the museum founded in the Directorate of “Protection” of Namangan region was organized.
During the trip, a round table was also held, during which the participants talked about the courage of brave sons who died in the performance of duty to ensure peace and well-being of the country, as well as about how important and honorable the duty of every citizen - to protect the motherland.
It should be noted that such events contribute to broadening the world outlook, strengthening the knowledge of young people and educating the younger generation in the spirit of love for the motherland.