ТАРТИБ-ИНТИЗОМ, ШАХСИЙ МАСЪУЛИЯТ, ҲУШЁРЛИК – ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ ТАЪМИНЛАШДА МУҲИМ ОМИЛ
Термиз шаҳрида Миллий гвардия Сурхондарё вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси раҳбарияти, Миллий гвардия Шахсий хавфсизлик бўлими, Термиз ҳарбий прокуратураси, ДХХ ҳамда диний идора вакиллари бошчилигида хизмат интизомини мустаҳкамлашга қаратилган муҳокама йиғилиши ўтказилди.
Унда Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари ва вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари, Термиз шаҳри ва Термиз тумани "Қўриқлаш" бўлимлари шахсий таркиби иштирок этди.
Тадбир сўзга чиққанлар, шахсий таркиб ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликликни таъминлаш борасида амалга оширилаётган ишлар ва йўл қўйилган камчиликлар ҳолати танқидий муҳокама қилиниб, келгусида бажарилиши лозим бўлган вазифалар белгилаб олинди. Шахсий таркиб ўртасида соғлом муҳитни шакллантириш, коррупция ва тамагирликка йўл қўймаслик, хизмат интизомини янада мустаҳкамлашда офицерларнинг масъулиятини ошириш борасида қатъий талаб ва топшириқлар берилди. Шунингдек, тадбирда ИИВ ва Марказий банкнинг киберхавфсизлик маркази мутахассислари томонидан "Кибермаданиятни юксалтириш ойлиги" доирасида тарғибот ва тушунтириш ишлари ҳам олиб борилди. Ҳозирги кунда кенг тарқалаётган интернет маконидаги фирибгарлик турлари, хавфли вирус ва иловалар, онлайн қиморларнинг салбий оқибатлари ҳақида маълумотлар берилиб, иштирокчиларнинг шахсий масъулияти ва ҳушёрлиги оширилди.

DISCIPLINE, RESPONSIBILITY, VIGILANCE ARE AN IMPORTANT FACTOR IN ENSURING AN EFFECTIVE SERVICE
The leadership of the Directorate of "Protection", the National Guardʼs Own Security Department, the Termez Military Prosecutorʼs Office, the State Security Service and the Department of Religious Affairs held a meeting in Termez city aimed at maintaining official discipline.
The military personnel of the National Guard and employees of the regional directorate of "Protection", personnel of the departments of "Protection" of Termez city and Termez district took part.
The speakers at the event analyzed the ongoing work in the field of maintaining official discipline and ensuring the rule of law, identified shortcomings and tasks to be performed in the future, set strict requirements for creating a healthy environment among personnel, preventing cases of corruption. In addition, within the framework of the event, specialists of the Ministry of Internal Affairs and the Center for Cybersecurity of the Central Bank conducted propaganda and explanatory work within the framework of the "Month of Increasing Cyberculture", and also talked about types of fraud in the Internet space, dangerous viruses and applications, the negative consequences of online games that are widespread at the present time. After that, they stressed the importance of maintaining vigilance when working on the Internet.