ТАРТИБ-ИНТИЗОМ, ШАХСИЙ МАСЪУЛИЯТ, ҲУШЁРЛИК – ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ ТАЪМИНЛАШДА МУҲИМ ОМИЛ
Термиз шаҳрида Миллий гвардия Сурхондарё вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси раҳбарияти, Миллий гвардия Шахсий хавфсизлик бўлими, Термиз ҳарбий прокуратураси, ДХХ ҳамда диний идора вакиллари бошчилигида хизмат интизомини мустаҳкамлашга қаратилган муҳокама йиғилиши ўтказилди.
Унда Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари ва вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари, Термиз шаҳри ва Термиз тумани "Қўриқлаш" бўлимлари шахсий таркиби иштирок этди.
Тадбир сўзга чиққанлар, шахсий таркиб ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликликни таъминлаш борасида амалга оширилаётган ишлар ва йўл қўйилган камчиликлар ҳолати танқидий муҳокама қилиниб, келгусида бажарилиши лозим бўлган вазифалар белгилаб олинди. Шахсий таркиб ўртасида соғлом муҳитни шакллантириш, коррупция ва тамагирликка йўл қўймаслик, хизмат интизомини янада мустаҳкамлашда офицерларнинг масъулиятини ошириш борасида қатъий талаб ва топшириқлар берилди. Шунингдек, тадбирда ИИВ ва Марказий банкнинг киберхавфсизлик маркази мутахассислари томонидан "Кибермаданиятни юксалтириш ойлиги" доирасида тарғибот ва тушунтириш ишлари ҳам олиб борилди. Ҳозирги кунда кенг тарқалаётган интернет маконидаги фирибгарлик турлари, хавфли вирус ва иловалар, онлайн қиморларнинг салбий оқибатлари ҳақида маълумотлар берилиб, иштирокчиларнинг шахсий масъулияти ва ҳушёрлиги оширилди.

ДИСЦИПЛИНА, ОТВЕТСТВЕННОСТЬ, БДИТЕЛЬНОСТЬ – ВАЖНЫЙ ФАКТОР ОБЕСПЕЧЕНИЯ ЭФФЕКТИВНОЙ СЛУЖБЫ
Руководство Управления «Охраны» Национальной гвардии, отдела собственной безопасности Национальной гвардии, Термезской военной прокуратуры, СГБ и Управления по делам религии провели в городе Термезе встречу, нацеленную на поддержание служебной дисциплины.
Участие приняли военнослужащие Национальной гвардии и сотрудники областного управления «Охраны», личный состав отделов «Охраны» города Термеза и Термезского района.
Выступившие на мероприятии с речью проанализировали проводимую работу в области поддержания служебной дисциплины и обеспечения законности, определены недостатки и задачи, которые предстоит выполнить в дальнейшем, поставлены строгие требования по созданию здоровой среды среди личного состава, недопущению случаев коррупции. Кроме того, в рамках мероприятия специалисты МВД и Центра кибербезопасности ЦБ провели пропагандистско-разъяснительную работу в рамках «Месяца повышения киберкультуры», а также рассказали о видах мошенничества в интернет-пространстве, опасных вирусах и приложениях, негативных последствиях онлайн-игр, широко распространяющихся в настоящее время. После чего подчеркнули важность сохранения бдительности при работе в интернете.