ИЛМИЙ САЛОҲИЯТНИ ОШИРИШГА ҚАРАТИЛГАН МУЛОҚОТ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг минтақавий ўқув марказлари профессор-ўқитувчиларининг педагогик маҳоратини ошириш, илмий салоҳиятни юксалтириш, интеллектуал билим савияларини янада кучайтириш мақсадида Тошкент минтақавий ўқув маркази масъуллари ташаббуси билан Жамоат хавфсизлиги университети профессорларини жалб қилган ҳолда ўқув семинар ташкиллаштирилди.
Унда Қорақалпоғистон Республикаси, Жиззах, Фарғона минтақавий ўқув марказларининг ўқитувчилари онлайн режими орқали иштирок этдилар.
Семинарда ўқув адабиётларни тайёрлаш, педагогик технология ва педагогик маҳорат ҳамда ўқитувчиларни илмий-тадқиқот ишларига кенг жалб этиш бўйича батафсил маълумотлар етказилди.
Шунингдек, илмий тадқиқотларни олиб бориш тартиблари, изланишларни миллий ва халқаро нашрларда эълон қилиш мезонлари, устоз-шогирд тизими орқали мустақил тадқиқотчи ва таянч докторантларни тайёрлашда аҳамият қаратилган муҳим жиҳатлар ҳақида сўз борди.

ОРГАНИЗОВАНЫ ДИАЛОГИ, НАПРАВЛЕННЫЕ НА ПОВЫШЕНИЕ НАУЧНОЙ КОМПЕТЕНТНОСТИ
В целях повышения научного потенциала и педагогического мастерства профессоров и преподавателей региональных учебных центров Национальной гвардии Республики Узбекистан, а также дальнейшего укрепления уровня интеллектуальных знаний по инициативе ответственных Ташкентского регионального учебного центра организован обучающий семинар с участием профессоров Университета общественной безопасности.
Также участие в формате онлайн приняли преподаватели Джизакского, Ферганского и Регионального учебного центра Республики Каракалпакстан.
На семинаре представлена подробная информация о подготовке учебной литературы, педагогической технологии и педагогическом мастерстве, а также широком привлечении преподавателей к научно-исследовательским работам.
Наряду с этим обсуждены процедуры проведения научных исследований, критерии их публикации в национальных и международных изданиях, а также важные аспекты подготовки независимых исследователей и базовых докторантов по системе «учитель-ученик».