ИЛМИЙ САЛОҲИЯТНИ ОШИРИШГА ҚАРАТИЛГАН МУЛОҚОТ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг минтақавий ўқув марказлари профессор-ўқитувчиларининг педагогик маҳоратини ошириш, илмий салоҳиятни юксалтириш, интеллектуал билим савияларини янада кучайтириш мақсадида Тошкент минтақавий ўқув маркази масъуллари ташаббуси билан Жамоат хавфсизлиги университети профессорларини жалб қилган ҳолда ўқув семинар ташкиллаштирилди.
Унда Қорақалпоғистон Республикаси, Жиззах, Фарғона минтақавий ўқув марказларининг ўқитувчилари онлайн режими орқали иштирок этдилар.
Семинарда ўқув адабиётларни тайёрлаш, педагогик технология ва педагогик маҳорат ҳамда ўқитувчиларни илмий-тадқиқот ишларига кенг жалб этиш бўйича батафсил маълумотлар етказилди.
Шунингдек, илмий тадқиқотларни олиб бориш тартиблари, изланишларни миллий ва халқаро нашрларда эълон қилиш мезонлари, устоз-шогирд тизими орқали мустақил тадқиқотчи ва таянч докторантларни тайёрлашда аҳамият қаратилган муҳим жиҳатлар ҳақида сўз борди.

DIALOGUES AIMED AT IMPROVING SCIENTIFIC COMPETENCE HAVE BEEN ORGANIZED
In order to increase the scientific potential and pedagogical skills of professors and teachers of regional training centers of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, as well as to further strengthen the level of intellectual knowledge, a training seminar was organized on the initiative of the responsible Tashkent Regional Training Center with the participation of professors of the University of Public Security.
Teachers of the Jizzakh, Ferghana and Regional Educational Centers of the Republic of Karakalpakstan also took part in the online format.
The seminar provides detailed information on the preparation of educational literature, pedagogical technology and pedagogical skills, as well as the broad involvement of teachers in research.
Along with this, the procedures for conducting scientific research, the criteria for their publication in national and international publications, as well as important aspects of the training of independent researchers and basic doctoral students in the teacher-student system were discussed.