"БИЗ АМИР ТЕМУР АВЛОДЛАРИМИЗ" ШИОРИ ОСТИДА БОШҚАРМАДА ОЧИҚ ЭШИКЛАР КУНИ УЮШТИРИЛДИ
Маълумки республикамизда Соҳибқирон Амир Темур таваллудининг 688 йиллиги муносабати билан турли хил маънавий-маърифий тадбирлар ўтказиб келинмоқда. Хусусан, ана шундай тадбирлардан бири Миллий гвардия Фарғона вилояти “Қўриқлаш” бошқармасида бўлиб ўтди.
Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан Фарғона шаҳрида жойлашган 5 сонли умумий ўрта таълим мактаби ўқувчилари учун "Биз Амир Темур авлодларимиз" шиори остида бошқармада очиқ эшиклар куни уюштирилди.
Тадбир аввалида масъуллар томонидан Амир Темур ҳаёти, ҳарбий юришлари, давлат бошқарув тизими ҳақида маълумотлар берилиб тайёрлаган видеоролик намойиш этилди.
Шундан сўнг, мутахассислар томонидан "Қўриқлаш" хизматида яратилаётган шароитлар, ходимларнинг хизмат олиб бориш тартиби ҳамда соҳада олиб борилаётган ислоҳотлар билан яқиндан таништирилди. Бундан ташқари, ўқувчилар "Қўриқлаш" бошқармаси психологик хизмат кўрсатиш сифатини, махсус техникалар ҳамда кинология хизмати томонидан кўргазмали чиқишларни мароқ билан томоша қилдилар.
Шунингдек, электрон ўқ отиш хонасида талаблар реал вазиятга яқинлаштирилган шароитда ўқ отиш машқларини амалий бажариш имкониятига хам эга бўлдилар. Бу каби тадбирлардан кўзланган асосий мақсад – ўсиб келаётган ёш авлодни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш ҳамда ватанга муҳаббат хиссини оширишдан иборатдир.

OPEN DAY IN THE OFFICE UNDER THE SLOGAN "WE ARE THE DESCENDANTS OF AMIR TEMUR"
Various spiritual and educational events dedicated to the 688th anniversary of the birth of Sahibkiran Amir Temur are held in our republic. In particular, one of the next such events occurred in the Directorate of "Protection" of the National Guard of Ferghana region.
On the initiative of the Directorate of "Protection", an open day was organized for pupils of secondary school № 5 in Ferghana city under the slogan "We are descendants of Amir Temur".
At the beginning of the event, the children were presented with a video about the life of Amir Temur, his military campaigns and the system of public administration.
Then the specialists familiarized the pupils in detail with the conditions created in the directorate, the procedure for providing services by employees, and also briefly talked about the ongoing reforms. In addition, the youth visited the psychology room, watched with great interest the exhibition of special equipment and demonstration performances of the cynological service.
At the end of the event, pupils were able to test their marksmanship skills in the electronic shooting room.
The main purpose of such events is to educate the younger generation in the spirit of patriotism, strengthen feelings of love and belonging to the fate of the motherland.