РЕСПУБЛИКА МИҚЁСИДА БОЛАЖОНЛАРНИНГ БЎШ ВАҚТЛАРИНИ МАЗМУНЛИ ТАШКИЛ ЭТИШ МАҚСАДИДА МАДАНИЙ-МАЪРИФИЙ ТАДБИРЛАР, ИЖОДИЙ УЧРАШУВЛАР ЎТКАЗИЛИБ, ТЕАТРЛАШТИРИЛГАН САҲНА АСАРЛАРИ НАМОЙИШ ЭТИЛДИ
Хусусан, Қўнғирот тумани маданият марказида Миллий гвардия Қорақалпоғистон Республикаси ҳамда Хоразм вилояти бўйича бошқармалари ходимларининг фарзандлари учун «Янги йил эртаги» номли спектакль намойиш этилди. Тадбир сўнгида Қорбобо ва Қорқиз томонидан болажонларга Янги йил совғалари топширилди. Шунингдек, Урганч шаҳрида жойлашган "Огаҳий" номидаги вилоят мусиқали драма театрида янги йил томошалари ташкил этилиб, “Вақт ўғриси” номли спектакль намойиш этилди.
Сурхондарё вилоятида ҳам вилоят ҳокимлиги, Миллий гвардия Сурхондарё вилояти бўйича бошқармаси, Ижтимоий ҳимоя агентлиги аъзолари ва фахрийлар иштирокида вилоятдаги ижтимоий ҳимояга муҳтож қатлам ёшлари, боқувчисини йўқотганлар ва ота-она қарамоғидан маҳрум бўлган болалар, ногиронлиги бор бўлган болалар ҳамда Оилавий болалар уйларининг тарбияланувчиларига "Президент арчаси” байрам дастури ташкиллаштирилиб, совғалар топширилди. Байрам дастури барчага бирдек манзур бўлди ҳамда болажонлар қалбига олам олам қувонч бахш этди!
Янги йил байрами муносабати билан ходимлар оила аъзоларни бўш вақтини мазмунли ўтказиш мақсадида Жиззах шаҳрида жойлашган Қўғирчоқ театрида Янги йил томошалари ташкил этилиб, “Қор маликаси” номли спектакль намойиш этилди. Тадбир сўнгида болажонларга Миллий гвардияси Жиззах вилояти бўйича бошқармаси бошлиғининг совғалари Қорбобо билан биргаликда улашилганлиги болажонларга янада байрам кайфиятини улашди.
Юртимиз тинчлиги йўлида бурч ва садоқат билан хизмат қилиб келаётган ходимлар ва уларнинг оилаларига байрамона кайфият улашиш мақсадида Миллий гвардия Фарғона вилояти бўйича бошқармаси ҳарбий хизматчилари ва уларнинг оила аъзолари учун Янги йил эртаги дастури намойиш этилди. Тадбирда Миллий гвардия Фарғона вилояти бўйича бошқармаси бошлиғи иштирок этиб, йиғилганларни байрам билан табриклади. Барчага эзгу тилаклар билдириб, ходимлар ва уларнинг оила аъзоларига, ишчи-хизматчиларга байрам совғалари тақдим этилди.

CULTURAL AND EDUCATIONAL EVENTS, CREATIVE MEETINGS AND THEATRICAL PERFORMANCES HAVE BEEN ORGANIZED IN THE REPUBLIC IN ORDER TO ORGANIZE MEANINGFUL LEISURE ACTIVITIES FOR CHILDREN
In particular, in the cultural center of the Kungrat district, a performance "New Year's Tale" was staged for children of employees of the National Guard Departments of the Republic of Karakalpakstan and the Khorezm region, at the end of which Santa Claus and the Snow Maiden presented New Year's gifts to children. In addition, the regional musical and drama theater "Ogakhi", located in the city of Urgench, organized New Year's performances and the play "Time Stealer".
In Surkhandarya region, on the initiative of responsible employees of the regional khokimiyat, the National Guard Department, the Agency for Social Protection and Veterans, a festive program "Presidential Christmas Tree" was organized and gifts were presented to the youth of the region in need of social protection, children deprived of parental care and with disabilities, as well as pupils of family orphanages.
On the occasion of the holiday, in order to meaningfully spend the free time of employees and family members, New Year's performances and the play "The Snow Queen" were held at the Puppet Theater of the city of Jizzakh. At the end of the event, the head of the National Guard Department for the Jizzakh region, together with Santa Claus, presented gifts to the children and gave them a festive mood.
A similar fabulous program is also organized for employees of the National Guard Directorate for the Ferghana region.