ЁШЛАРНИНГ ИҚТИДОРИНИ ЮЗАГА ЧИҚАРИШ УЧУН БЕЛЛАШУВЛАР ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Мамлакатимизда ҳар томонлама соғлом авлодни тарбиялашда таълим-тарбия ва спортнинг ўрни ва таъсирини янада кучайтириш, соғлом бола тарбиясида маҳалла ва ижтимоий тузилмаларнинг ролини янада ошириш муҳим вазифалардан саналади. Спорт ёш авлодни ақлан ва жисмонан шаклланишида муҳим вазифани ўтайди. Шу боисдан бугун ёш авлодни ҳар томонлама соғлом камол топишлари учун юртимизда спортга алоҳида эътибор қаратилмоқда. Бу борада Наманган вилоятида ҳам кенг кўламли ишлар амалга оширилмоқда. Жумладан, куни кеча Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ташаббуси билан Янгиқўрғон туманида жойлашган “Ёш гвардиячилар” болалар ва ўсмирлар спорт мактабида спортнинг футбол ва волейбол турлари бўйича мусобақалар ўтказилди.
Ҳар бир беллашув қизғин ва муросасиз баҳсларга бой ўтди. Мусобақаларни тажрибали спорт ҳакамлари одилона баҳолаб боришди.
Ўтказилган мусобақалардан кўзланган мақсад – ўқувчи ёшларнинг ўзига бўлган ишончини ошириш билан бирга уларнинг йил давомида ўзлаштирган кўникмаларини кўздан кечириш ва уларни руҳлантиришдан иборатдир. Беллашувлар якуни бўйича бирлашиб яхши натижаларни кўрсатган жамоа аъзолари ғолиб бўлишга эришдилар ва бошқарма раҳбарияти томонидан муносиб тақдирланди.

COMPETITIONS ARE ORGANIZED TO REVEAL THE TALENTS OF YOUNG PEOPLE
In our country, one of the important tasks is to strengthen the education system and promote sports in order to educate a healthy generation, further enhance the role of mahallas and social structures. Sport also plays an important role in the moral and physical development of young people. In this regard, special attention is paid to sports in the republic and systematic work is being organized in this direction. For example, the other day, on the initiative of the Directorate of "Protection" of Namangan region, football and volleyball competitions were organized at the "Yosh Gvardiyachilar" youth sports school located in Yangikurgan district.
Each competition was rich in spectacular and intense moments. The course of the competition was observed and evaluated by experienced sports judges.
The purpose of the competition is to increase the confidence of the children in their abilities, test their skills, and discover new talents. Following the results of the competitions, the winners and the teams that showed good results were awarded with memorable gifts from the organizers.