"ҚЎРИҚЛАШ" ХИЗМАТИ АФЗАЛЛИКЛАРИ ЮЗАСИДАН МАЪЛУМОТЛАР ЮРТДОШЛАРИМИЗГА ЕТКАЗИЛМОҚДА
Бугунги кунда замонавий ва энг сўнгги турдаги техник қўриқлов воситалари имкониятлари орқали республикамиз бўйлаб ўғирлик ва бошқа турдаги ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олишга эришиб келинмоқда. Айнан ушбу фаолият билан юртдошларимизни яқиндан таништириш мақсадида Хоразм вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари томонидан Урганч шаҳрининг Маърифатчи, Наврўз ва Истиқлол маҳаллаларида "Қўриқлаш" хизмати афзалликлари юзасидан тарғибот тадбирлари ўтказилди.
Тадбирлар доирасида фуқароларга замонавий қўриқлов сигнализация воситаларининг турлари ва вазифалари ҳамда афзаллик жиҳатлари етказилди. Хизмат автобусда ташкил этилган интеграллашган қўриқлов воситаларининг намойиши эса ўз хонадонини қўриқловга топширмоқчи бўлган фуқаролар учун жуда фойдали бўлди дейиш мумкин. Негаки, улар мол-мулкларининг қўриқлови қандай воситалар асосида амалга оширилишини ўз кўзлари билан кўрдилар.
Таъкидлаш жоизки, тарғибот-ташвиқот натижаларида шу ернинг ўзида 4 та тадбиркорлик субъектлари ва 6 та хонадон эгалари "Қўриқлаш" хизматидан фойдаланиш истагини билдирди ва ушбу фуқаролардан белгиланган тартибда аризалар қабул қилинди.

ГРАЖДАН ИНФОРМИРУЮТ О ПРЕИМУЩЕСТВАХ СЛУЖБЫ «ОХРАНА»
Сегодня по всей нашей республике благодаря возможностям современных и новейших технических средств охраны достигается раннее пресечение краж и других видов преступлений. В целях ознакомления граждан с видами и функциями подобных средств сотрудники Управления «Охраны» Хорезмской области организовали в махаллях Марифатчи, Навруз и Истиклол города Ургенча информационно-разъяснительные мероприятия о преимуществах службы «Охрана».
В рамках мероприятий горожане проинформированы о видах и функциях современных устройств охранной сигнализации, а также их преимуществах. Следует отметить, что презентация интегрированных охранных средств, организованная в служебном автобусе, оказалась очень полезной для граждан, желающих доверить свой дом и имущество службе. Благодаря данной презентации жители воочию увидели, каким образом осуществляется процесс охраны имущества и жилищ граждан.
В завершение мероприятия 4 субъекта предпринимательства и 6 граждан изъявили желание воспользоваться услугами службы «Охрана». Ответственным лицам даны поручения по изучению поступивших заявлений и оформлению договоров.