Ҳалоллик ва қонунийлик — хизмат фаолиятининг асосий тамойили
Тошкент шаҳар Қўриқлаш бошқармасида шахсий таркиб учун “Коррупцияга қарши курашиш – ҳар бир ходимнинг бурчи” мавзусида навбатдаги учрашув ташкил этилди.
Тадбирда Тошкент ҳарбий суди раиси Ж.К.Рахмонов иштирок этиб, ходимларга коррупцияга қарши курашишнинг ҳуқуқий асослари, мазкур соҳада давлат сиёсати ва амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мазмун-моҳияти ҳақида батафсил маълумот берди.
Шунингдек, учрашув давомида коррупциявий ҳолатларнинг олдини олиш, ходимларнинг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш, хизмат интизомига қатъий риоя қилиш ҳамда ҳар бир ходимнинг ҳалоллик ва қонунийлик билан фаолият юритиши зарурлиги алоҳида таъкидланди.
Бундай учрашувлар ходимларда коррупцияга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантириш, ҳуқуқий маданиятни юксалтириш ҳамда хизмат фаолиятини самарали ташкил этишга хизмат қилиши билан аҳамиятлидир.

Честность и законность — основополагающие принципы служебной деятельности
В Управлении охраны города Ташкента состоялась очередная встреча с личным составом на тему «Борьба с коррупцией — долг каждого сотрудника».
В мероприятии принял участие председатель Ташкентского военного суда Ж. К. Рахмонов. Он подробно ознакомил сотрудников с правовыми основами противодействия коррупции, государственной политикой в этой сфере и сутью проводимых реформ.
В ходе встречи особое внимание было уделено вопросам предупреждения коррупционных правонарушений, повышения правовой грамотности сотрудников, строгого соблюдения служебной дисциплины и обеспечения честного и законного исполнения служебных обязанностей каждым сотрудником.
Подобные мероприятия имеют важное значение, поскольку способствуют формированию у сотрудников неприятия коррупции, повышению их правовой культуры и эффективной организации служебной деятельности.