БОШҚАРМАДА ЎТГАН ЙИЛ САРҲИСОБИ ВА ИСТИҚБОЛДАГИ РЕЖАЛАР МУҲОКАМА ҚИЛИНДИ
Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида раҳбарият ҳамда шахсий таркиб, шунингдек шаҳар-туман "Қўриқлаш" бўлимлари бошлиқлари иштирокида 2023 йил якуни бўйича амалга оширилган ишлар ва янги 2024 йилда қилиниши лозим бўлган асосий вазифалар юзасидан ҳисобот йиғилиши бўлиб ўтказилди.
Йиғилиш давомида ходимлар ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш, салбий ҳолатларни олдини олиш, унинг келиб чиқиш сабабларини бартараф этиш ва хизматни тўғри ташкиллаштириш, шахсий таркиб билан олиб борилаётган ишларни самарадорлигини ошириш борасида барча бўғин раҳбар ходимларига аниқ вазифалар белгилаб берилди.
Шу билан бирга, сўзга чиққанлар томонидан шаҳар-туман кесимида "Қўриқлаш" фаолиятини янги босқичга кўтариш, фуқаро хонадонлари ҳамда халқ хўжалиги объектларини қўриққа олиш, жамоат тартибини сақлаш ва ҳуқуқбузарликларни олдини олиш борасидаги ишлари кўриб чиқилиб, шаҳар-туман "Қўриқлаш" бўлимларига янги 2024 йил учун амалга оширилиши лозим бўлган ишлар белгилаб берилди.

IN THE DIRECTORATE OF "PROTECTION" SUMMED UP THE RESULTS AND DISCUSSED PLANS
In the Directorate of "Protection" of Ferghana region, with the participation of management and personnel, as well as heads of city and district departments of "Protection", a meeting was held dedicated to the work done in 2023 and the discussion of tasks to be completed in the new 2024.
During the meeting, specific tasks were set to strengthen official discipline and legality among employees, prevent various adverse cases, identify the causes of their occurrence, as well as improve the efficiency of employees.
In addition, the speakers discussed issues of raising the activities of the security service to a new level, ensuring reliable protection of homes and property of citizens, objects of the national economy, and ensuring public order.