БОШҚАРМАДА ЎТГАН ЙИЛ САРҲИСОБИ ВА ИСТИҚБОЛДАГИ РЕЖАЛАР МУҲОКАМА ҚИЛИНДИ
Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида раҳбарият ҳамда шахсий таркиб, шунингдек шаҳар-туман "Қўриқлаш" бўлимлари бошлиқлари иштирокида 2023 йил якуни бўйича амалга оширилган ишлар ва янги 2024 йилда қилиниши лозим бўлган асосий вазифалар юзасидан ҳисобот йиғилиши бўлиб ўтказилди.
Йиғилиш давомида ходимлар ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш, салбий ҳолатларни олдини олиш, унинг келиб чиқиш сабабларини бартараф этиш ва хизматни тўғри ташкиллаштириш, шахсий таркиб билан олиб борилаётган ишларни самарадорлигини ошириш борасида барча бўғин раҳбар ходимларига аниқ вазифалар белгилаб берилди.
Шу билан бирга, сўзга чиққанлар томонидан шаҳар-туман кесимида "Қўриқлаш" фаолиятини янги босқичга кўтариш, фуқаро хонадонлари ҳамда халқ хўжалиги объектларини қўриққа олиш, жамоат тартибини сақлаш ва ҳуқуқбузарликларни олдини олиш борасидаги ишлари кўриб чиқилиб, шаҳар-туман "Қўриқлаш" бўлимларига янги 2024 йил учун амалга оширилиши лозим бўлган ишлар белгилаб берилди.

В УПРАВЛЕНИИ «ОХРАНЫ» ПОДВЕДЕНЫ ИТОГИ И ОБСУЖДЕНЫ ПЛАНЫ
В Управлении «Охраны» Ферганской области с участием руководства и личного состава, а также руководителей городских и районных отделов «Охраны» состоялось заседание, посвященное проделанной в 2023 году работе и обсуждению задач, которые предстоит выполнить в новом 2024 году.
В ходе заседания поставлены конкретные задачи по укреплению служебной дисциплины и законности среди сотрудников, пресечению различных неблагоприятных случаев, выявлению причин их возникновения, а также повышению эффективности работы сотрудников.
Кроме того, выступившие с речью обсудили вопросы поднятия деятельности службы «Охраны» на новый уровень, обеспечения надежной охраны домов и имущества граждан, объектов народного хозяйства, обеспечения общественного порядка.