Қуролли Кучларимиз ташкил этилганлигининг 33 йиллиги ҳамда 14 январь – Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан Миллий гвардия Қорақалпоғистон Республикаси Хўжайли тумани, Наманган вилояти Поп тумани ҳамда Жиззах шаҳар "Қўриқлаш" бўлимларининг янги маъмурий бинолари фойдаланишга топширилди.
Тантанали тадбирларда Миллий гвардия қўмондони Р.Джураев, туман ва шаҳарлар ҳокимликлари вакиллари, "Қўриқлаш" бош бошқармаси ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар мутасаддилари, туман-секторлар раҳбарлари, тизим фахрийлари, шахсий таркиб ва кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этдилар.
Миллий гвардия қўмондони ўзининг кириш сўзида, байрам арафасида фойдаланишга топширилаётган маъмурий бинолар шахсий таркиб учун муносиб совға эканлигини таъкидлаб, тантанали маросимларга ташриф буюрган меҳмонларни ва саф тортиб турган барча Миллий гвардия ходимларини ҳамда улар орқали барча сафдош дўстларни Қуролли Кучларимиз ташкил этилганлигининг 33 йиллик байрами билан самимий муборакбод этди.
Тадбирларда сўз олганлар "Қўриқлаш" ходимларини янги бинолар билан табриклаб, яратилган шарт-шароитлардан унумли фойдаланиш, халқимиз тинчлиги ва осойишталиги йўлида самарали хизмат олиб бориш, жамоат тартибини сақлаш ҳамда жисмоний ва юридик шахслар мол-мулкларини ишончли қўриқловини сақлашдек шарафли ва эзгу ишларида муваффақиятлар тиладилар.
Рамзий ленталар кесилгач, меҳмонлар янги бинолардаги катта ва ёруғ хизмат хоналари, жисмоний ва жанговар тайёргарликларини ошириб бориш учун ташкил этилган спорт заллари, барча зарурий тиббий воситалар ва анжомлар билан тўлдирилган тиббиёт ва руҳий енгиллик хоналари, зиё маскани бўлмиш кутубхоналар ва мерганлик маҳоратларини ошириш учун электрон ўқ отиш хоналари ҳамда фуқароларни қабул қилиш марказлари билан яқиндан танишдилар.
Эндиликда ушбу биноларда ходимлар касбий ва жисмоний маҳоратларини ошириб, "Қўриқлаш" хизмати сифатини оширишади.

Накануне праздника сданы в эксплуатацию административные здания
Накануне празднования 33-й годовщины образования Вооружённых Сил и 14 января — Дня защитников Родины введены в эксплуатацию новые административные здания отделов «Охрана» Национальной гвардии Ходжейлийского района Республики Каракалпакстан, Папского района Наманганской области и города Джизака.
В торжественных мероприятиях приняли участие командующий Национальной гвардией Р. Джураев, представители районных и городских хокимиятов, руководство Главного управления «Охрана», должностные лица правоохранительных органов, руководители районов и секторов, ветераны системы, личный состав, а также представители широкой общественности.
В своей вступительной речи командующий Национальной гвардией отметил, что административные здания, которые были введены в эксплуатацию накануне праздника, являются прекрасным подарком для личного состава, и искренне поздравил гостей и личный состав Национальной гвардии с 33-летием образования Вооружённых Сил Республики Узбекистан.
Выступившие на мероприятиях поздравили сотрудников службы «Охрана» с новыми зданиями и пожелали им успехов в их почётной и благородной деятельности по обеспечению мира и спокойствия нашего народа, поддержанию общественного порядка и надёжной охране имущества физических и юридических лиц.
После символического перерезания ленточки гости посетили просторные и светлые служебные помещения, спортивные залы для физической и боевой подготовки личного состава, комнаты психологической разгрузки и медицинские помещения, оснащённые необходимым оборудованием, библиотеки, электронные тиры для улучшения навыков стрельбы, а также центры приёма граждан.
Такой подарок, несомненно, позволит сотрудникам совершенствовать свои профессиональные и физические навыки, повышая качество предоставляемых службой «Охрана» услуг.