Қуролли Кучларимиз ташкил этилганлигининг 33 йиллиги ҳамда 14 январь – Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан Миллий гвардия Қорақалпоғистон Республикаси Хўжайли тумани, Наманган вилояти Поп тумани ҳамда Жиззах шаҳар "Қўриқлаш" бўлимларининг янги маъмурий бинолари фойдаланишга топширилди.
Тантанали тадбирларда Миллий гвардия қўмондони Р.Джураев, туман ва шаҳарлар ҳокимликлари вакиллари, "Қўриқлаш" бош бошқармаси ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар мутасаддилари, туман-секторлар раҳбарлари, тизим фахрийлари, шахсий таркиб ва кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этдилар.
Миллий гвардия қўмондони ўзининг кириш сўзида, байрам арафасида фойдаланишга топширилаётган маъмурий бинолар шахсий таркиб учун муносиб совға эканлигини таъкидлаб, тантанали маросимларга ташриф буюрган меҳмонларни ва саф тортиб турган барча Миллий гвардия ходимларини ҳамда улар орқали барча сафдош дўстларни Қуролли Кучларимиз ташкил этилганлигининг 33 йиллик байрами билан самимий муборакбод этди.
Тадбирларда сўз олганлар "Қўриқлаш" ходимларини янги бинолар билан табриклаб, яратилган шарт-шароитлардан унумли фойдаланиш, халқимиз тинчлиги ва осойишталиги йўлида самарали хизмат олиб бориш, жамоат тартибини сақлаш ҳамда жисмоний ва юридик шахслар мол-мулкларини ишончли қўриқловини сақлашдек шарафли ва эзгу ишларида муваффақиятлар тиладилар.
Рамзий ленталар кесилгач, меҳмонлар янги бинолардаги катта ва ёруғ хизмат хоналари, жисмоний ва жанговар тайёргарликларини ошириб бориш учун ташкил этилган спорт заллари, барча зарурий тиббий воситалар ва анжомлар билан тўлдирилган тиббиёт ва руҳий енгиллик хоналари, зиё маскани бўлмиш кутубхоналар ва мерганлик маҳоратларини ошириш учун электрон ўқ отиш хоналари ҳамда фуқароларни қабул қилиш марказлари билан яқиндан танишдилар.
Эндиликда ушбу биноларда ходимлар касбий ва жисмоний маҳоратларини ошириб, "Қўриқлаш" хизмати сифатини оширишади.

On the eve of the holiday, administrative buildings were put into operation
On the eve of the celebration of the 33rd anniversary of the formation of the Armed Forces and on January 14 – Day of Defenders of the Motherland, new administrative buildings of the "Protection" departments of Khojeyli district of the Republic of Karakalpakstan, Pap district of Namangan region and Jizzakh city were commissioned.
The solemn events were attended by the commander of the National Guard, R. Jurayev, representatives of district and city khokimiyats, the leadership of the Main Directorate of "Protection", law enforcement officials, heads of districts and sectors, veterans of the system, personnel, as well as representatives of the general public.
In his opening speech, the Commander of the National Guard noted that the administrative buildings that were put into operation on the eve of the holiday are a wonderful gift for the personnel, and sincerely congratulated the guests and the personnel of the National Guard on the 33rd anniversary of the formation of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan.
Speakers at the events congratulated the employees of the "Protection" service on the new buildings and wished them success in their honorable and noble work to ensure peace and tranquility of our people, maintain public order and reliably protect the property of individuals and legal entities.
After the symbolic ribbon-cutting, the guests visited spacious and bright office premises, gyms for physical and combat training of personnel, psychological relief rooms and medical facilities equipped with the necessary equipment, libraries, electronic shooting ranges to improve shooting skills, as well as reception centers for citizens.
Such a gift will undoubtedly allow employees to improve their professional and physical skills, improving the quality of the services provided by the Okhrana service.