МИЛЛИЙ ГВАРДИЯ ХОДИМЛАРИ ИШТИРОКИДА НАВБАТДАГИ ДАВРА СУҲБАТИ ЎТКАЗИЛДИ
Ходимлар орасида хизмат интизомини мустаҳкамлаш, юзага келиши мумкин бўлган турли коррупцион ҳолатларнинг олдини олиш, шунингдек, улар орасида жиноят ва ҳуқуқбузарликларни барвақт аниқлаш мақсадида Тошкент шаҳри "Қўриқлаш" бошқармаси шахсий таркиби иштирокида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Мазкур тадбирда Миллий гвардия Марказий девони, "Қўриқлаш" бош бошқармаси ҳамда Ҳарбий прокуратура масъуллари иштирок этиб, ходимларнинг самарали фаолият олиб боришлари учун яратилаётган шароитлар ҳамда соҳада олиб борилаётган ислоҳотлар, шунингдек, шахсий таркиб орасида турли нохуш ҳолатларни бартараф этиш, тинчлик посбонлари ўртасида хизмат интизоми ва қонунчилик талабларини мустаҳкамлаш, шахсий ва хизмат автотранспортларни бошқариш билан боғлиқ салбий оқибатлар тўғрисида маълумотлар берди.
Бундан ташқари, ижтимоий тармоқларда кенг тарқалган турли хил таваккалчиликга асосланган ўйинларни ўйнамаслик, коррупция, тамагирлик каби иллатларни олдини олиш ва уларга қарши курашиш юзасидан тушунча ва тавсиялар берилди.
Шу ўринда тинчлик посбонларни қийнаб келаётган муаммолар ўрганилиб, уларни бартараф этиш борасида масъулларга кўрсатмалар берилди.

ANOTHER ROUND TABLE WAS ORGANIZED WITH THE PARTICIPATION OF NATIONAL GUARD OFFICERS
In order to maintain official discipline, suppress cases of corruption, as well as early detection of crimes and violations of the rule of law, the staff organized a "round table" with the participation of employees of the Directorate of "Protection" of Tashkent city.
The event was attended by officials of the Central Office of the National Guard, the Main Directorate of "Protection" and the Military Prosecutor, who spoke about the reforms and conditions created for the effective work of employees. In addition, they stressed the importance of maintaining official discipline and legality, preventing various accidents among personnel, including those related to the management of personal and official vehicles.
Along with this, the speakers recalled the responsibility for participating in various gambling games spread on social networks, and noted the need to counter corruption.
At the end of the event, responsible persons were given instructions to study and eliminate employee problems.