ЯНА БИР САФДОШИМИЗДАН ЙИРИК ҒАЛАБА
Тошкент вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси Олмалиқ шаҳар "Қўриқлаш" бўлими сафдор ходими Жўраев Шуҳрат Тайланднинг Бангкок шаҳрида жорий ўйда бўлиб ўтган “муай-тай” спорт тури бўйича жаҳон чемпионатида муносиб иштирок этиб олтин медални қўлга киритди.
71 кг вазн тоифасида қатнашган спортчимиз 3 та жанг қилиб Ҳиндистон, Қозоғистон, Покистон давлати вакиллари билан майдонга тушиб соф ғалабани қўлга киритди.
54 та давлатдан чарм қўлқоп усталари иштирок этган йилнинг нуфузли мусобақасида сафдошимиз ҳам муносиб иштирок этиб ғалабани нақд қилиб қўйди.
Маълумот ўрнида, Жўраев турли жанговар спорт турлари бўйича 5 маротаба, Халқаро мусобақаларда 9 маротаба биринчиликни қўлга киритган бўлиб, Осиё ва Республика даражасидаги нуфузли беллашувларда 21 маротаба шоҳсупанинг юқорисига кўтарилган.
Сафдошимизнинг келгусидаги фаолиятига улкан омад ва зафарлар тилаган ҳолда ғалаба билан самимий табриклаймиз

ЕЩЕ ОДНА БОЛЬШАЯ ПОБЕДА НАШЕГО ТОВАРИЩА
Жураев Шухрат, рядовой отдела «Охраны» города Алмалыка Управления «Охраны» Ташкентской области принял участие в чемпионате мира по муай-тай в Бангкоке и завоевал золотую медаль.
Наш спортсмен, выступавший в весовой категории 71 кг, выиграл 3 боя у представителей Индии, Казахстана и Пакистана.
В престижном соревновании года среди мастеров кожаных перчаток из 54 стран наш товарищ принял достойное участие и закрепил победу.
Напомним, Ш. Жураев пятикратный призер соревнований по различным видам единоборств, девятикратный – международных чемпионатов, 21 раз поднимался на вершину пьедестала на престижных азиатских и республиканских соревнованиях.