Миллий гвардия Бухоро вилояти бўйича бошқармаси ва "Қўриқлаш" бошқармаси ҳарбий хизматчи ва ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзолари иштирокида сайёр қабул ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондони ўринбосари полковник С.Д.Мамаюсупов иштирокида жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари, ёшлар, ҳарбий хизматчилар ва ходимлар, уларнинг оила аъзоларининг ҳуқуқ ва эркинликлари, қонуний манфаатларини таъминлашга қаратилган оммавий сайёр ўтказилди.
Сайёр қабулда тизимида хизмат қилаётган ҳарбий хизматчи ва ходимлар, уларнинг оила аъзолари, шунингдек фуқароларнинг турли йўналишдаги мурожаатлари тингланди ва баён этилган масалалар масъуллар иштирокида кўриб чиқилди.
Асосий эътибор мурожаатларни ўз вақтида қонуний ҳал этишга қаратилиб, мутасаддиларга вазифалар юклатилди ва ижроси назоратга олинди.

Состоялся выездной прием с участием военнослужащих и сотрудников Управления Национальной гвардии по Бухарской области и Управления «Охраны», а также их семей
С участием заместителя командующего Национальной гвардией Республики Узбекистан полковника С.Д.Мамаюсупова состоялся выездной прием, направленный на обеспечение прав, свобод и законных интересов физических и юридических лиц, молодежи, военнослужащих и сотрудников, а также их семей.
В ходе приема изучены различные обращения военнослужащих и сотрудников, их семей, а также других граждан. После чего должностным лицам были даны соответствующие поручения и инструкции по контролю за их полным и своевременным исполнением в рамках законов.