ФАОЛИЯТ САМАРАДОРЛИГИНИ ОШИРИШ МАҚСАДИДА СЕМИНАР ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Куни кеча Миллий гвардия Тошкент вилоят "Қўриқлаш" бошқармасида жамоат хавфсизлигини таъминлаш ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олишда давлат органлари ва ташкилотларида хизмат олиб бораётган идоравий қоровуллик бўлинмалари ходимларининг фаолият самарадорлигини ошириш мақсадида масъуллар иштирокида давра суҳбати ташкил этилди.
Вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда вилоят ҳарбий прокуратураси мутасаддилари иштирокида ташкил этилган мулоқотларда вилоят туман-шаҳарлардаги корхона ва ташкилотларда ишлаётган идоравий қоровуллик бўлинмаларининг ходимларини жамоат хавфсизлигини таъминлаш борасидаги ҳуқуқлари ҳамда мажбуриятлари тушунтирилди.
Қўриқланаётган объектларда ҳуқуқбузарликларнинг олдини олишда ходимларнинг ҳушёр ва огоҳ, сергак хизматни ташкил этишлари муҳим жиҳатлардан эканлиги таъкидланди.
Шу билан бирга ходимларнинг хизмат интизомига амал қилишлари, ўз устиларида доимий ишлаб тажриба орттиришлари, интеллектуал салоҳиятини кучайтириш орқали ишончли қўриқловни таъминлашлари лозимлигини таъкидланди.

A SEMINAR WAS ORGANIZED TO IMPROVE THE EFFICIENCY OF ACTIVITIES
A few days ago, a round table was held in the Directorate of "Protection" of the National Guard of Tashkent region with the participation of officials in order to increase the efficiency of the work of employees of departmental protection units of state bodies and organizations in ensuring public safety and preventing crimes.
During the dialogues organized with the participation of officials of the Directorate of "Protection" and the regional military prosecutor's office, the rights and obligations of employees of departmental protection units serving in enterprises and organizations were explained.
The importance of vigilant and responsible attitude to service at protected facilities was also noted.
In addition, the speakers stressed that employees should observe official discipline, strengthen skills and knowledge, as well as their intellectual potential.