“Диний оқимлар ва ақидаларнинг мақсад-муддаолари” мавзусида семинар машғулоти ўтказилди.
Тошкент минтақавий ўқув маркази шахсий таркиби ва тингловчилари ўртасида ҳушёрлик ва огоҳликни ошириш, турли ёт ғояларга қарши уларнинг маънавияти ва билимини янада юксалтириш ҳамда Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси куни муносабати билан, Ўзбекистон Республикаси Дин ишлари қўмитаси масъул ходими иштирокида “Диний оқимлар ва ақидаларнинг мақсад-муддаолари” мавзусида семинар машғулоти ўтказилди.
Унда сўзга чиққан маърузачи томонидан, бугунги кунда дунёнинг турли нуқталарида нотинчликлар, давлатлар ўртасидаги зиддиятлар ҳукм суриб турган, табиий офатлар рўй бераётган бир вақтда бизнинг юртимиз тинч, халқимиз осойишта ҳаёт кечираётганлиги, шундай экан ушбу тинч ва осойишта кунларнинг қадрига етиш, шукроналик ҳисси билан ҳаёт кечириш даркорлиги таъкидлаб ўтилиб, зарурий маълумотлар етказилди.
Бундан ташқари, хизмат вазифаларга янада масъулият ва шахсий жавобгарликни ҳис этган ҳолда ёндашиш, ҳар қандай кутилмаган таҳдид ва хатарлар нисбатан шай ҳолатда бўлиш, турли диний оқимлар ва ақидаларнинг мақсад-муддаолари борасида етарли билимга эга бўлиш, уларга қарши кучли иммунитетни шакллантира олиш муҳимлиги алоҳида таъкидланди.
Шунингдек, тадбир давомида тингловчиларни мавзуга оид қизиқтирган саволларига масъул мутахассис томонидан батафсил жавоблар берилди.

A seminar was held on the topic “The goals of religious movements and doctrines”
In order to increase vigilance and awareness among the staff and listeners of the Tashkent Regional Training Center, further strengthen their spirituality and knowledge about various foreign ideas, as well as in connection with the Day of Crime Prevention, a seminar on "Goals of religious movements and creeds" was held with the participation of a responsible employee of the Committee on Religious Affairs of the Republic of Uzbekistan.
The speaker stressed that at a time when riots, conflicts between states and natural disasters are taking place in different parts of the world, peace reigns in our country, and our people live in peace, and therefore it is necessary to appreciate these peaceful and peaceful days and live with a sense of gratitude.
In addition, the importance of performing official duties with greater responsibility and personal accountability, being prepared for any unexpected threats and dangers, having sufficient knowledge of the goals and objectives of various religious movements and beliefs, as well as building strong immunity against them was emphasized.
At the end of the event, the responsible specialist gave detailed answers to the audienceʼs questions on the topic.