“ТИНЧЛИК – ЭНГ ОЛИЙ ҚАДРИЯТ” МАВЗУСИДА ДАВРА СУҲБАТИ
"Қўриқлаш" бош бошқармаси тизимларида хизмат қилиб келаётган ходимларнинг назарий ва амалий билимларини мустаҳкамлаш борасида бир қатор тадбирлар, ўқув машғулотлари ўтказиб келинмоқда. Жумладан, куни кеча Хоразм вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси Янгиариқ ва Шовот туманлар "Қўриқлаш" бўлимлари ходимлари учун “Тинчлик – энг олий қадрият” мавзусида давра суҳбати ташкиллаштирилди.
Мутахассислар томонидан ўтган давр ва ҳозирги кундаги яратилган шарт-шароитлар ҳақида сўз юритилиб, тинчликнинг қадрига етиш, уни асраб авайлаш ва шу аснода замин корига ярайдиган садоқатли фарзанд бўлиб етишиш зарур эканлиги алоҳида таъкидланди.
Шу билан бирга ер юзида бўлаётган геосиёсий можаролар таҳлил қилиниб, хар бир хатти-ҳаракатимиз ва олдимизга қўйган мақсадимиз давлатимиз ҳамда оиламиз равнақи учун хизмат қилиши кераклиги тушунтириб ўтилди.
Шунингдек, тадбирнинг иккинчи қисмида мамлакатимизда объектлар хавфсизлиги, тинчлик ва барқарорликни таъминлаш, ҳуқуқ-тартибот ҳамда қонунийликни мустаҳкамлаш борасидаги кўп йиллик самарали меҳнати, хизмат вазифаларини бажаришдаги фидойилиги, ёш авлодни она Ватанга садоқат руҳида тарбиялашда муносиб ҳисса қўшиб келаётганлиги учун Янгиариқ туман "Қўриқлаш" бўлими сафдор ходими кичик сержант Рахимов Асрорбек Бахрамовичга “Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг фидойи ходими” кўкрак нишони ва бир гуруҳ ходимларга навбатдаги махсус унвонлар сафдошлари гувоҳлигида тантанали топширилди.

ОРГАНИЗОВАН КРУГЛЫЙ СТОЛ НА ТЕМУ «МИР – ВЫСШАЯ ЦЕННОСТЬ»
На сегодняшний день организуется ряд мероприятий и обучающих занятий, направленных на укрепление теоретических и практических знаний сотрудников, проходящих службу в системах Главного управления «Охраны». Так, на днях организован круглый стол на тему «Мир – высшая ценность» с участием сотрудников отделов «Охраны» Янгиарыкского и Шаватского районов Хорезмской области.
Специалисты рассказали об условиях, созданных для сотрудников, а также отметили важность становления достойным гражданином своей родины.
Кроме того, проанализированы геополитические конфликты и отмечено, что каждое наше действие и цель, которую мы перед собой ставим, должны способствовать развитию нашей страны и благополучию семьи.
Во второй части мероприятия группа сотрудников торжественно награждена очередными специальными званиями за многолетнюю эффективную работу по обеспечению безопасности объектов, мира и стабильности в нашей стране, укреплению правопорядка и законности, а также за самоотверженность при исполнении служебных обязанностей и достойный вклад в воспитание молодого поколения в духе верности Родине. Наряду с этим рядовой отдела «Охраны» Янгиарыкского района младший сержант Рахимов Асрорбек Бахрамович награжден знаком «Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг фидойи ходими».