“ТИНЧЛИК – ЭНГ ОЛИЙ ҚАДРИЯТ” МАВЗУСИДА ДАВРА СУҲБАТИ
"Қўриқлаш" бош бошқармаси тизимларида хизмат қилиб келаётган ходимларнинг назарий ва амалий билимларини мустаҳкамлаш борасида бир қатор тадбирлар, ўқув машғулотлари ўтказиб келинмоқда. Жумладан, куни кеча Хоразм вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси Янгиариқ ва Шовот туманлар "Қўриқлаш" бўлимлари ходимлари учун “Тинчлик – энг олий қадрият” мавзусида давра суҳбати ташкиллаштирилди.
Мутахассислар томонидан ўтган давр ва ҳозирги кундаги яратилган шарт-шароитлар ҳақида сўз юритилиб, тинчликнинг қадрига етиш, уни асраб авайлаш ва шу аснода замин корига ярайдиган садоқатли фарзанд бўлиб етишиш зарур эканлиги алоҳида таъкидланди.
Шу билан бирга ер юзида бўлаётган геосиёсий можаролар таҳлил қилиниб, хар бир хатти-ҳаракатимиз ва олдимизга қўйган мақсадимиз давлатимиз ҳамда оиламиз равнақи учун хизмат қилиши кераклиги тушунтириб ўтилди.
Шунингдек, тадбирнинг иккинчи қисмида мамлакатимизда объектлар хавфсизлиги, тинчлик ва барқарорликни таъминлаш, ҳуқуқ-тартибот ҳамда қонунийликни мустаҳкамлаш борасидаги кўп йиллик самарали меҳнати, хизмат вазифаларини бажаришдаги фидойилиги, ёш авлодни она Ватанга садоқат руҳида тарбиялашда муносиб ҳисса қўшиб келаётганлиги учун Янгиариқ туман "Қўриқлаш" бўлими сафдор ходими кичик сержант Рахимов Асрорбек Бахрамовичга “Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг фидойи ходими” кўкрак нишони ва бир гуруҳ ходимларга навбатдаги махсус унвонлар сафдошлари гувоҳлигида тантанали топширилди.

A ROUND TABLE ON THE THEME "PEACE IS THE HIGHEST VALUE" WAS ORGANIZED
To date, a number of events and training sessions are being organized aimed at strengthening the theoretical and practical knowledge of employees serving in the systems of the Main Directorate of "Protection". So, a round table on the topic "Peace is the highest value" was organized recently with the participation of employees of the "Protection" departments of Yangiaryk and Shavat districts of Khorezm region.
Experts spoke about the conditions created for employees, and also noted the importance of becoming a worthy citizen of their homeland.
In addition, geopolitical conflicts were analyzed and it was noted that each of our actions and the goal we set for ourselves should contribute to the development of our country and the well-being of the family.
In the second part of the event, a group of employees were solemnly awarded regular special titles for many years of effective work to ensure the safety of facilities, peace and stability in our country, strengthening law and order and legality, as well as for dedication in the performance of official duties and a worthy contribution to the education of the younger generation in the spirit of loyalty to the Motherland. Along with this, the private of the department of "Protection" of Yangiaryk district, junior Sergeant Rakhimov Asrorbek Bahramovich, was awarded the badge "Uzbekiston Republikasi Milliy guardiasining fidoyi khodimi".