ХОДИМЛАР ВА УЛАРНИНГ ОТА-ОНАЛАРИ ИШТИРОКИДА УЧРАШУВ ЎТКАЗИЛДИ
Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси Хорижий давлатлар дипломатик ваколатхоналарини қўриқлаш бўйича алоҳида батальони ходимлари ва уларнинг оила аъзолари иштирокида хизмат интизоми ва қонунчиликка риоя этиш, оила турмуш тарзини янада яхшилаш мақсадида учрашув бўлиб ўтди.
"Ходимлар орасида жиноят ва ҳуқуқбузарликлар профилактикаси аҳволи, йўл қўйилган камчиликлар, мавжуд бўлган муаммолар ва уларнинг ечиш йўллари" мавзусида ўтказилган мазкур учрашувда Миллий гвардия Марказий девони ҳамда "Қўриқлаш" бош бошқармаси раҳбарияти, Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий прокуратураси масъуллари иштирок этишди.
Сўзга чиққанлар шахсий таркиб ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш, оилаларда юз бераётган баъзи бир кўнгилсиз ҳолатларнинг олдини олишда ота-оналари билан доимий ҳамкорликни йўлга қўйиш масалалари муҳокама этиб, шунингдек, порахўрлик ва коррупция каби ҳолатлар учун белгиланган тартибда жавобгарлик белгиланганлиги тўғрисида маълумотлар берилди.
Тадбир якунига ота-оналарнинг фикр ва мулоҳазалари тингланди ҳамда қизиқтирган барча саволларга масъуллар томонидан батафсил жавоблар берилди.

A MEETING WAS HELD WITH THE PARTICIPATION OF EMPLOYEES AND THEIR PARENTS
In order to improve service discipline and compliance with the rule of law, as well as further improve the standard of living and family happiness, a meeting was organized with the participation of employees of a Separate battalion for the protection of diplomatic missions of Foreign states of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard.
The leadership of the Central Office of the National Guard and the Main Directorate of "Protection", responsible Military Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan also took part in the event on the topic "The state of prevention of crimes and violations of the rule of law among employees, existing problems and ways to solve them".
The speakers discussed issues of strengthening official discipline and legality, establishing permanent cooperation with parents in suppressing some unpleasant situations that arise in families. In addition, information is provided on the liability for bribery and corruption provided for by law.
At the end of the event, the opinions and comments of the parents were listened to, after which the experts answered in detail the questions of the participants of the meeting.