ЭКОЛОГИЯ ВА АТРОФ-МУҲИТНИ ҲИМОЯ ҚИЛИШГА БАҒИШЛАНГАН ЙИҒИЛИШ ЎТКАЗИЛДИ
Куни кеча Бухоро вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида Миллий гвардия органлари томонидан экология ва атроф-муҳитни ҳимоя қилиш билан боғлиқ маъмурий ҳуқуқбузарлик ишларини юритишнинг мавжуд муаммолари ва ечимлари юзасидан семинар-мушғулоти бўлиб ўтди.
Унда Миллий гвардия Бухоро вилояти бўйича бошқармаси ҳамда Экология бошқармаси масъуллари, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги Бухоро вилояти бошқармаси ва ОАВ вакиллари иштирок этишди.
Семинарда иштирокчилар кун тартиби билан таништирилиб, Ўзбекистон Республикаси Президенти томонидан “Экология ва жамоат тартибини сақлаш соҳалардаги қонунчилик такомиллаштириши муносабати билан Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида”ги Қонунининг мазмун моҳияти батафсил тушунтирилиб, қонун кучга киргандан сўнг олиб борилган тарғибот ишлари ҳақида маълумотлар берилди.
Тадбир сўнгида ОАВ вакилларини қизиқтирган барча саволларга тегишли соҳавий хизматларининг масъуллари томонидан батафсил жавоблар берилиб, ўзаро фикр-мулоҳаза алмашишди.

A MEETING DEDICATED TO ECOLOGY AND ENVIRONMENTAL PROTECTION WAS HELD
A few days ago, a seminar was held in the Directorate of "Protection" of Bukhara region dedicated to solving urgent problems when the National Guard bodies carry out work in the field of administrative offenses related to ecology and environmental protection.
The responsible of the National Guard Department for Bukhara region, employees of the Ecology Department, the regional department of the Information and Mass Communications Agency, as well as media representatives took part.
At the seminar, the essence and content of the Law "On amendments and additions to some legislative acts of the Republic of Uzbekistan in connection with the improvement of legislation in the fields of ecology and public order protection" were explained in detail, as well as information on information and explanatory activities carried out after the entry into force of the law.
At the end, the organizers answered in detail all the questions of the media representatives, as well as exchanged views.