БЎШ ИШ ЎРИНЛАРИ ЯРМАРКАСИ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Наманган ҳарбий прокуратураси томонидан оммавий сайёр қабул ҳамда меҳнат ярмаркаси ўтказилиб, унда вилоятдаги ташкилот ва идоралардан тегишли соҳа мутахассислари жалб қилинди. Миллий гвардия Наманган вилояти бўйича бошқармаси ҳарбий хизматчилари, "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари ва уларнинг оила аъзолари ҳамда ҳарбий пенсионерлар, ёшлар, шунингдек, фуқаролар иштирок этишди.
Қабулда ишга жойлашиш, имтиёзли уй-жойга эга бўлиш, моддий ёрдам олиш, тадбиркорлик фаолиятини йўлга қўйиш, коммунал тўловлар, ҳарбий гувоҳнома олиш масалаларида жами 22 та мурожаатлар тингланиб, шундан 4 та мурожаат қаноатлантирилди, 10 та мурожаат бўйича ҳуқуқий тушунтириш берилди ва 8 та мурожаат бўйича ўрганиш ишлари бошланди.
Бундан ташқари, вилоят Камбағалликни қисқартириш ва бандлик бош бошқармаси билан ҳамкорликда ташкил қилинган “Бўш иш ўринлари” меҳнат ярмаркасида иштирокчиларнинг 4 нафари доимий иш билан таъминланди, 10 нафар фуқарога турли корхона ва ташкилотларга ва 6 нафарига касб ҳунарга ўқитиш учун мономарказга йўлланмалар берилди.

A JOB FAIR HAS BEEN ORGANIZED
Namangan Military Prosecutor's Office organized a field reception and a job fair, which was attended by specialists of organizations and departments of the region. The event was also attended by military personnel of the National Guard Department for Namangan region, employees of the department of "Protection" and their families, military pensioners, youth and citizens.
At the reception, a total of 22 applications were considered for employment, obtaining preferential housing, financial assistance, opening a business, paying for utilities, and obtaining a military ticket. 4 appeals were satisfied, 10 were given legal advice, specialists are working on the study of 8 more appeals.
In addition, permanent jobs were provided to 4 participants of the fair, organized jointly with the regional Department of Employment and overcoming poverty of the population. 10 citizens were given directions to various enterprises and organizations, 6 – to the mono-center of vocational training.