ҲУҚУҚНИ МУҲОФАЗА ҚИЛУВЧИ ОРГАНЛАР ЎРТАСИДА ҚЎЛ ЖАНГИ МУСОБАҚАСИ ЎТКАЗИЛДИ
Ходимлар орасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, уларни замонавий спорт турларига қизиқишларини ошириш ҳамда профессионал спортчиларни саралаб олиш мақсадида Жиззах шаҳрида яккакураш спорт турларига ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактаби залида қўл жанги спорт тури бўйича “Динамо” кубоги учун мусобақа бўлиб ўтди.
Мазкур биринчиликда вилоят ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлардан ташкил топган жамоалар ғолиблик учун ўзаро беллашдилар. Қизғин ва муросасиз беллашувларда ҳар бир полвоннинг иштироки ҳакамлар ҳайъати томонидан муносиб баҳоланди. Финал босқичигача етиб келган энг кучли спортчилар кескин баҳс мунозараларга бой шиддатли жанг олиб бордилар.
Мусобақанинг якуний натижаларига кўра, 1 ўринни вилоят ИИБ жамоаси, 2 ўринни чегара қўшинлари жамоаси, 3 ўринни эса "Қўриқлаш" бошқармаси жамоаси қўлга киритди.

In order to promote a healthy lifestyle among military employees, increase their interest in sports and select professional athletes, a competition for the Dynamo Cup in hand-to-hand combat was held in the hall of the Specialized Children's and Youth Sports School for Martial Arts in Jizzakh city.
Teams of regional law enforcement agencies competed for the victory in the competitions. The performances of the palvans were watched and appreciated by experienced juries. Only the strongest athletes made it to the finals of the spectacular and intense competitions.
According to the results of the competition, the 1st place was won by the team of the Department of Internal Affairs of the Jizzakh region, the 2nd place was won by the team of the border troops, the 3rd place was won by the team of the Directorate of "Protection".
The winners and prize-winners were awarded with diplomas, medals and valuable gifts from the organizers.